پنجمین کوهپیمایی خانوادگی با حضور خانواده های سمنانی و قشرهای مختلف مردم روز جمعه در شیر قلعه شهمیرزاد برگزار شد

  • ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
  • ۱۳۷ بازدید

شادابی جسم و روان ارمغان پنجمین کوهپیمایی خانوادگی

پنجمین کوهپیمایی خانوادگی با حضور خانواده های سمنانی و قشرهای مختلف مردم روز جمعه در شیر قلعه شهمیرزاد برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: همایش کوهپیمایی خانوادگی در راستای توسعه ورزش همگانی بویژه ورزش کوهنوردی با حضور بیش از صد و پنجاه نفر از علاقمندان به کوهنوردی و طبیعت گردی پس از طی چند کیلومتر پیمایش از ساعت ۸ تا ۱۱ صبح به صورت رفت و برگشت انجام گردید.

امیر نجم با بیان اینکه در این کوهپیمایی، شهروندان از برنامه های تفریحی شامل فعالیت های ورزشی شامل کوهپیمایی، نرمش و گشت و گذار در فضاهای طبیعی استفاده کردند و اوقات خوشی را در کنار هم سپری کردند، خاطر نشان کرد: استقبال شهروندان از این برنامه ها سبب خواهد شد تا مدیریت شهری اجرای برنامه های بیشتری در این حوزه را، در دستور کار خود قرار دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه كوهنوردان بهتر مي‌توانند در برابر سختي‌ها و ناملايمات روزمره زندگي دوام بياورند و در عين حال فرد سالمي براي خانواده و اجتماع خود باشند، اظهار داشت: در پایان این همایش خانواده ها صبحانه گرم خود را در کنار هم صرف نمودند.

گفتنی است؛ شیر قلعه شهمیرزاد از پناهگاه های مستحکم اسپهبدان طبرستان بوده و بر اساس مطالعات باستان شناسی دارای زیرساخت دوره اشکانی و ساسانی است، دوگانگی ملات به کار رفته در معماری شیر قلعه و نیز ساخت و سازهای جدید بیانگر بازسازی و مرمت آن در دوران اسلامی است.

این قلعه در گذشته برای حفاظت راه انشعابی از بزرگراه ابریشم، احداث شده بود و در قرن پنجم و ششم، اسماعیلی مذهبان که مرکز آنان قلعه الموت قزوین بود، از این قلعه استفاده می کردند و به روایتی برای تامین آب تونلی زیرزمینی از قلعه به چشمه حفر شده بود تا از گزند دشمنان در امان بمانند.