پروژه های عمرانی شهرداری منطقه دو ادامه دارد

  • ۲۹ دی ۱۳۹۸
  • ۹۶۱ بازدید

شهردار منطقه دو سمنان:

پروژه های عمرانی شهرداری منطقه دو ادامه دارد.

شهردار منطقه دو از بهره برداری پروژه های بهبود سیما و منظر شهری در دهه فجر در سطح منطقه خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان کورش حصیرباف از اجرای ده‌ها طرح عمران شهری در محدوده منطقه دو سمنان خبر داد و گفت: چندین پروژه در ۶ ماهه اول امسال به بهره‌برداری رسیده و بخش بیشتر پروژه‌ها نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

حصیرباف از ایجاد چندین بوستان جدید در این منطقه خبر داد و افزود: یک بوستان ۷۰۰۰ متر مربعی در مسیر شهرک اتحاد طراحی شده که تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش است تا پایان امسال یا اوائل سال بعد به بهره‌برداری نهایی برسد. در بلوار آیت‌الله هاشمی یک بوستان با نام آدم برفی طراحی شده که تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین زیباسازی،بازپیرایی و بازسازی بوستان‌های محله‌ای در بلوارهای میرزای شیرازی، قائم، قدس، معلم و…در حال انجام است.

وی اضافه کرد: یک بوستان ۶۰۰۰ متر مربعی نیز در شهرک پیامبر اعظم (ص) نیز در دست احداث است که تا سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

حصیرباف از ایجاد مبلمان جدید در چندین پارک و پیاده‌راه این منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: ایجاد مبلمان جدید و زیباسازی انهار پنج‌گانه در پارک بزرگ شقایق با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که تا دهه فجر افتتاح می‌شود. ضمن اینکه بهسازی بخشی از این پارک و نورپردازی و بازپیرایی آن در حال انجام است و مراحل آخر پروژه را طی می‌کند.

وی از پیاده‌راه‌سازی در برخی معابر شهری به عنوان یکی از اولویت‌های شهرداری در منطقه نام برد و گفت: یکی از این پیاده‌راه‌ها در مسیر میدان کوثر تا میدان نماز است که مسیر دوچرخه‌سواری نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

شهردار منطقه دو از ایجاد دو زمین چمن مصنوعی در شهرک مسکن‌مهر خبر داد و افزود: در این منطقه چندین فضای بازی و پیاده‌راه‌سازی همراه با مسیرهای دوچرخه‌سواری در حال انجام است. ضمن اینکه معابر و ورودی‌های پارک کومش آخرین مراحل خود را طی و با آسفالت آن در آینده نزدیک افتتاح می‌شود. همچنین ساخت بازارچه نیز در حاشیه پارک در حال انجام است.

حصیرباف از اجرای ۶۰۰۰ تن آسفالت در معابر این منطقه خبر داد و تصریح کرد : در بحث سیما و منظر شهری نیز طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در سطح منطقه اجرایی شده است.