پروژه بهسازی جداره خیابان امام (ره) و بازار شیخ علاء الدوله سمنان اجرا می‌شود

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۴۰ بازدید

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میراث‌فرهنگی و شهرداری سمنان؛

پروژه بهسازی جداره خیابان امام (ره) و بازار شیخ علاء الدوله سمنان اجرا می‌شود.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان و شهرداری سمنان برای اجرای پروژه بهسازی جداره خیابان حضرت امام خمینی(ره) و بازار شیخ علاءالدوله سمنان امضا شد.

به گزارش رویداد ایران، در جلسه روز شنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ با حضور شهردار سمنان و مدیر کل و معاونان اداره میراث فرهنگی استان سمنان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو دستگاه اجرایی در زمینه مرمت، بهسازی و ساماندهی پروژه ها امضا شد.

شهرداری سمنان بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده است، زمینه مشارکت دستگاه‍‌های اجرایی و کسبه خیابان حضرت امام خمینی(ره) برای ساماندهی و مشارکت در عملیات اجرای بهسازی جداره‌های خیابان را فراهم کند.

تامین نیروی انسانی متخصص برای انجام عملیات اجرایی و تجهیز کارگاه، تامین ابزار آلات اجرای فعالیت عمرانی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای ایمن‌سازی کارگاه و حفاظت از کالبد اثر و ایجاد نشدن تزلزل در بنیان آثار تاریخی واجد ارزش در گذر تاریخی امام سمنان از دیگر تعهدات شهرداری سمنان برای اجرای این تفاهم‌نامه است.

اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز بر اساس این تفاهم‌نامه متعهد شده است مصالح مورد نیاز از جمله آجر و چوب را برای اجرای بهسازی جداره خیابان امام خمینی سمنان تامین کند.

ارائه طرح و نقشه‌های اجرایی مصوب، برگزاری و بررسی موارد فنی و اجرایی در شورای فنی میراث‌فرهنگی استان و ارائه راهکار و مشاوره در مسیر اجرای پروژه و مشارکت در انجام اقدامات قانونی در زمینه جمع آوری تابلوها و زوائد بصری ناهمگون از طریق یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان، از دیگر تعهدات این اداره کل برای اجرای این تفاهم نامه است.

این تفاهم‌نامه به امضای سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان و مهدی جمال مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان رسید.