پایش و شناسنامه دار کردن odc های فیبر نوری سطح شهر

  • ۶ شهریور ۱۴۰۰
  • ۳۴۶ بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان گفت :

پایش و شناسنامه دار کردن odc های فیبر نوری سطح شهر

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان گفت : در راستای هوشمند سازی شهری، کلیه ایستگاه های odc فیبر نوری جهت سهولت در روند کار شناسایی و کدگذاری شده اند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان با تاکید بر لزوم اجرای این موضوع، ادامه داد: کابینت توزیع فیبر نوری یا ODC ، کابینتی است که در آن امکان اتصال، توزیع، ذخیره سازی و مدیریت کابل های فیبر نوری وجود داشته و می توان از آن در شرایط مختلف آب و هوایی استفاده کرد. این کابینتها بصورت فولاد ضد زنگ معمولی و فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا موجود هستند.

پرویزی گفت: مسئله داشتن اطلاعات مکانی و شناسنامه دارکردن odc های فیبر نوری یکی از دغدغه‌های سازمان فاوا بود که با راه اندازی شناسایی و پایش آنها علاوه بر پوشش دادن کلیه اطلاعات مربوط در حوزه فیبر نوری در سامانه داده های مکانی امکان دسترسی سریع و آسان و گزارش اطلاعاتی کامل آنها نیز فراهم شده است.

وی عنوان کرد: برای بهره‌گیری از این کار، کلیه odc ها با یک کد منحصر به فرد شناسنامه دار شده و علامت شناسايي ايستگاه جهت سهولت کار برروی تمام تجهيزات و ايستگاههايي كه در نقشه عملياتي نشان داده شده نصب مي‌ گردد

پرویزی در ادامه افزود: بر روی این برچسب ها ، اطلاعاتی از قبیل شماره و کد odc فیبر نوری، آدرس و شماره تماس سازمان مرتبط با زیرساخت و توسعه شبکه فیبرنوری جهت ارتباط مردمی در صورت بروز مشکلات و خرابی های احتمالی همچنین اطلاع سازمان ها و ادارات دیگر از odc های فیبرنوری شهرداری سمنان جهت هماهنگی های بین سازمانی درج گردیده است.