پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد

  • ۸ تیر ۱۳۹۹
  • ۸۷۵ بازدید

راه اندازی مرکزی برای پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان

پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی اظهار داشت: از شروع بحران کرونا، شهرداری سمنان در کنار فعالیت‌هایی که در زمینه فرهنگ سازی و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه مبارزه با این بیماری داشته، طرح پایش سلامت کارکنان شهرداری سمنان با همکاری مرکز بهداشت شهرستان را در دستور کار قرار داده است .

ناظم رضوی با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره و سلامت کارکنان شهرداری سمنان افزود: تمام محیط‌های کاری اعم از سازمان، ادارات، کارخانجات و مراکز تولیدی و غیره در صدد افزایش کارایی کارکنان خود هستند که پایش سلامت کارکنان در کنار ایجاد شرایط محیطی سالم اولین و اساسی‌ترین گام در این راستا است .

وی با تاکید بر سلامت روان کارکنان گفت: بهداشت و سلامت جسمی و روانی افراد در جنبه‌های دیگر زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی تأثیر دارد. بطوری که در جوامع مختلف به تأمین سلامت افراد توجه شایانی می‌شود و برنامه ریزی‌ها و هزینه‌های کلانی صرف این امر می‌شود.

شهردار سمنان خاطر نشان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا شهرداری سمنان به جهت حفظ سلامت کارکنان و بهره‌وری بیشتر در حوزه گندزدایی و ضدعفونی سطح شهر و انجام کلیه امورات شهرداری اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده در قالب بسته بهداشتی در چندین نوبت به کلیه پرسنل ستادی و اجرایی و خدماتی ارائه کرده است .

شایان ذکر است مرکز مشاوره و سلامت کارکنان شهرداری سمنان در فرهنگسرای امید خانواده مستقر بوده و در حوزه اطلاع رسانی، آموزش ، مشاوره و پژوهش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری سمنان فعالیت می کند .