پاکسازی مسیرهای سوگواری هئیت های مذهبی عزادار در روزهای پایانی صفر با آماده باش ۵۰ پاکبان

  • ۱۱ آبان ۱۳۹۸
  • ۸۸۹ بازدید

پاکسازی مسیرهای سوگواری هئیت های مذهبی عزادار در روزهای پایانی صفر با آماده باش ۵۰ پاکبان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آماده باش ۵۰ نیروی پاکبان در سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص)،شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت هشتمین اختر تابناک امامت امام علی بن موسی الرضا(ع) خبرداد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: در آخرین روزهای ماه صفر  از ساعت ۵ صبح پاکبانان ناحیه رفت و روب ناحیه را آغاز و به‌ ۵۰ پاکبان ‌ناحیه اعلام آماده باش شد تا محوطه اطراف میدان امام رضا (ع) و مسیرهای سوگواری و هیات مذهبی را رفت و روب و پاکسازی کردند و درعین برگزاری مراسم عزاداری و پس از آن نیز در سه مرحله ناحیه خود را پاکسازی و به شهروندان خدمات دهی کردند.

وی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند ویژه مراسم سوگواری شستشو و گندزدایی سطلهای زباله در مسیرهای بلوار نهضت، بلوار معلم، مسکن مهر، بلوار علم و صنعت ،میدان امام رضا(ع)، بلوار قدس تا میدان ‌سعدی  و جاگذاری ۵ عدد سطل زباله ۱۱۰۰ لیتری در محوطه اطراف جایگاه سوگواری و پاکسازی ایستگاههای صلواتی میدان امام رضا(ع)  و دو موکب خادم الرضا (ع) در پارک سوکان و پلیس راه سمنان انجام شد.

حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در پایان از تمامی پاکبانان و نیروهای اجرایی سازمان که در ایام‌سوگواری زحمات زیادی کشیده و نسبت به پاکسازی شهر اقدام نمودند تقدیر و تشکر کرد و فرا رسیدن ماه مبارک ربیع الاول را به تمامی همشهریان تبریک و تهنیت عرض کردند.

موکب الرضای شهرداری سمنان با مشارکت موکب لبیک یا زینب (س) و موکب شیفتگان امام حسین علیه السلام پذیرای زائران امام رئوف(ع)شدند.