پاکبانان سمنانی گردنبند ۲۰ میلیونی را به صاحبش بازگرداندند.

  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۹۲۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

پاکبانان سمنانی گردنبند ۲۰ میلیونی را به صاحبش بازگرداندند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد؛نماینده شرکت خدماتی ناحیه سه سازمان مدیریت پسماند و دو پاکبان امانتدار سمنانی گردنبند ۲۰ میلیونی را به صاحبش بازگرداندند.

در تشریح این خبر در گفتگو با حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: شب گذشته طی تماس تلفنی اعلام کردند گردنبند خانم سمنانی بصورت اشتباهی از سوی اعضای خانواده در زباله های خانگی در کیسه پلاستیک ریخته شده و در سطل زباله قرار داده بودند که تماس با نماینده شرکت خدماتی در ناحیه سه پاکبان منطقه که پس از یکروز پر کار به منزل رسیده بود، به محل اعلام شده بازگشت و بمحض پیدا کردن گردنبند؛ تماس گرفته و به سازمان و صاحب گردنبند اطلاع دادند.

پس از تماس با شماره تلفن موجود ، صاحب گردنبند را مطلع و به وی تحویل شد. به گفته صاحب گردنبند، از پیدا شدن طلای خود کاملا ناامید و ناراحت بودند که ساعت ۰۰:۳۰ بامداد با تماس نیروهای خدوم سازمان مدیریت پسماند موج شادی در خانه مجدد برپا شد که موجبات دعای خیر برای نماینده شرکت خدماتی سازمان و پاکبانان امانتدار را بهمراه داشت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در طی تجلیل از امید قاسمی میر نماینده شرکت خدماتی ناحیه سه و پاکبان منطقه یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ای است را امانت و امانت‌داری عنوان کرد و اظهار داشت: امـانـت در نظر اسلام، از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است، به طـوری کـه نمونه‌های فراوانی از سفارش‌ها و توجهات الهی قرآن و احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) به چشم می‌خورد.

پیوندی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که فرمودند: “برترین درجات ایمان یک انسان، امانت‌داری و امین بودن او است” گفت: پاکبانان سختکوش سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان را که از ساعات اولیه صبح تا پاسی از شب برای نظافت و پاکیزگی شهر سمنان تلاش می کنند مصداق کامل این حدیث هستند.

وی پاکبانان را علاوه بر سفیران پاکیزگی، قشر امانتداری دانست که بدون چشم داشت به اموال شهروندان در صورت پیدا شدن اشیا و کالاهای با ارزش با پیدا کردن صاحبان این کالاها اقدام به بازگشت آن می‌کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این نخستین باری نیست که پاکبانان پاک دست این سازمان اقدام به بازگشت وسایل پیدا شده به صاحب آن می‌کنند، از امید قاسمی میر، نیروی خدوم وامانتدار سازمان و آقایان عرفان ایوبی و رسول شفیعی دو پاکبان که نظافت و جمع آوری سطل زباله را انجام دادند تجلیل و از همه خواست امانتداری را سرلوحه خویش قرار دهند.