پاکبانان، نقش آفرینان خدمت و پاکیزگی شهر

  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
  • ۷۰۲ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد:

پاکبانان، نقش آفرینان خدمت و پاکیزگی شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از مرحله پنجم توزیع ژل ضدعفونی کننده و ماسک به پاکبانان سمنانی خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، حمید پیوندی گفت: در این روزهای پراضطراب مبارزه با ویروس کرونا، ۲۰۵ پاکبان با تمام قوت با تلاشی مضاعف برای رفت و روب و پاکیزگی کوچه و خیابان های شهر تلاش می کنند و از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد ۳۰۰۰ عدد ماسک قابل شستشو ، ۱۰۰۰ عدد ژل و محلول ضدعفونی کننده و ۸۰۰ عدد دستکش جهت ایمن بودن آنها از ویروس کرونا در چهار مرحله توزیع شده و این اقدام شایسته به جهت حفظ ایمنی کار ادامه خواهد یافت .

پیوندی با اشاره به توزیع مرحله پنجم تا پایان هفته جاری اظهار داشت پاکبانان نقش آفرینان خدمت و پاکیزگی شهر بوده و در این روزهای کرونایی بیش از گذشته مورد حمایت سازمان قرار دارند .

وی افزود: برخی مشاغل بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می گیرند که پاکبانان به دلیل نوع شغل شان در خطر هستند بنابراین از مردم می خواهم ماسک و دستکش خود را در راستای حفاظت از جان پاکبان شهر در معابر رها نکنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خاطرنشان کرد: روزانه حدود ۲ تن زباله عفونی بیمارستانی از مراکز بهداشتی توسط خودروهای مخصوص جمع آوری شده که خودروهای حمل زباله های شهری و عفونی هر بار بعد از فرآیند حمل، ضدعفونی و شست و شو می‌شوند.

پیوندی از شهروندان درخواست کرد تا در این ایام سخت یاریگر پاکبانان شهر باشند تا هر چه سریعتر شیوع این ویروس کاسته شده و آرامش به زندگی برگردد.