ورزش برای فعالیت های فراغتی کارکنان شهرداری سمنان

  • ۸ تیر ۱۴۰۱
  • ۱۰۴ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان مطرح کرد:

ورزش برای فعالیت های فراغتی کارکنان شهرداری سمنان

فعالیت های ورزشی کارکنان شهرداری سمنان مورد توجه بیشتر قرار می گیرد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،قاسم ملکدار معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی شهرداری سمنان در حاشیه نشست کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا با تاکید بر اینکه مهمترین عامل یا اهرم اصلی کاهش یا افزایش بهره وری هر سازمانی، سرمایه های انسانی آن است گفت : امروز کارکنان سازمان ها و بخصوص پرسنل زحما کش و خدوم شهرداری سمنان ، روزانه با حجم کار بالا ، اوقات فراغت و ورزش چندانی ندارند و علیرغم میل باطنی و به دلیل مشغله زیاد و نبود وقت ، ورزش و فعالیت های بدنی جایگاه با اهمیتی در اوقات فراغت آنان ندارد که می بایست این مهم را مورد توجه قرار داد .

ملکدار افزود : در بخشی از ساختار سازمانی،انجام فعالیت های اداری و کار با رایانه و اتوماسیون های اداری ، کارکنان را هرچه بیشتر به کار با رایانه سوق می دهد که در نهایت فقر حرکتی بیشتر را در کارکنان ایجاد می کند.

وی به تشکیل کمیته برنامه ریزی ورزشی و همچنین اوقات فراغت فرزندان کارکنان در شهرداری سمنان اشاره کرد و اظهار داشت : ورزش و فعالیت بدنی به عنوان یکی از فعالیت های فراغتی نقش تعیین کننده ای در حفظ سلامت جسمی و روحی کارکنان داشته و علاوه بر افزایش سبب کاهش استرس، اضطراب، افسردگی و بد خلقی و افزایش در خوش خلقی یا سلامت روانی و در نهایت منجر به تکریم حداکثری و احساسات در ارتباط با مراجعان و شهروندان می شود . که یکی از موارد مهم دستور کار این کمیته ، برنامه ریزی در خصوص انجام فعالیت های ورزشی در اوقات فراغت کارکنان است .

معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد : توجه به اوقات فراغت بر اساس فعالیت بدنی نقش بالقوه ای در احراز نشاط و شادی در کارکنان داشته و انگیزه آنان را برای ادامه کار و رسیدن به اهداف سازمانی، بهبود می بخشد.