وبینار تخصصی با موضوع بررسی تطبیقی نماز در ادیان برگزار شد

  • ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
  • ۲۰۹ بازدید

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان:

وبینار تخصصی با موضوع بررسی تطبیقی نماز در ادیان برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین اللمل شهرداری سمنان وبینار تخصصی با موضوع بررسی تطبیقی نماز در ادیان توسط ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان برگزار شد.

علی یزدانیان دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان ضمن خیر مقدم به کلیه کسانیکه در این وبینار تخصصی شرکت کردند افزود:از آنجائي كه خداوند سرشت انسان را خداپرست آفريده و خداشناسي و خداگرايي فطري است، لذا بشر در طول تاريخ همواره به دنبال پرستش و عبادت معبودي بوده است كه مظهر و نمود عيني آن عبادت در اديان الهي در نماز تجلّي يافته است. امّا اگر بيشتر درباره اين موضوع بخواهيم كنكاش كنيم درمي يابيم كه مسأله نيايش به ويژه نماز، مخصوص اديان وحياني نبوده بلكه در اديان غير وحياني يا غير الهي هم مطرح بوده است.

در ادامه نیز جعفری استاد دانشگاه ادیان در این خصوص اظهار داشت :ارتباط بین انسان‌ها و خداوند از جمله مسائل مهمی است که در ادیان آسمانی، بدان پرداخته شده است.

وی بیان کرد: این ارتباط با نمادهای مختلفی ظهور و بروز پیدا کرده که نماز از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آنها می‌باشد. اصل نماز نه تنها در اسلام، بلکه در ادیان الهی سابق نیز وجود داشته است.

استاد دانشگاه ادیان گفت :مطالبی از منابع اسلامی وجود دارد که نشان از وجود نماز در دیگر ادیان الهی ،که از برخی از آنها، شباهت پاره‌ای از جزئیات نمازشان با نماز مسلمانان نیز برداشت می‌شود.