هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دخت نبی اکرم(ص) مردم سمنان به سوگ نشستند

  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۳۹۳ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری سمنان؛

هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دخت نبی اکرم(ص) مردم سمنان به سوگ نشستند

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: صبح امروز هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در سمنان دسته‌های عزاداری حضرت زهرا (س) در خیابان‌های سمنان به عزاداری پرداختند.

عباس بابایی در ادامه اظهار داشت : در این روز مردم سمنان رخت سیاه بر تن کرده و دسته‌های عزاداری از میدان کوثر تا میدان نماز سمنان را با گریه و زاری حرکت کردند و بر سر و سینه خود می‌کوبیدند و نجوای یا زهرا (س) را سر دادند.
وی با بیان اینکه شهروندان سمنانی در این مراسم با حرکت دسته های عزاداری با اتحاد و همدلی به عزاداری برای شهادت این بانوی مسلمان پرداختند، تصریح کرد: در پایان این دسته عزاداری در دفتر نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه سمنان مراسم سخنرانی و مداحی برگزار شد.

بابایی با اشاره به اینکه اجتماع متمرکز عزاداران فاطمی برای چندمین سال متوالی است که در شهر سمنان برگزار می‌شود و عموم عزاداران شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در این حضوری گسترده در سوگواری حضرت فاطمه (س) داشتند،تصریح کرد: اهداف برگزاری این سوگواره را ترویج فضائل و سیره حضرت زهرا(س)، تقویت ایمان و معرفی شخصیت آن حضرت و همین طور اقامه عزا برای حضرت زهرا (س) عنوان کرد.