همسان سازی تراکم دو محله شهر

  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
  • ۳۵۵ بازدید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان:

همسان سازی تراکم دو محله شهر

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان از همسان سازی تراکم در شهرک های جانبازان و انقلاب خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، ابوالفضل ملحی گفت : نظر به تعدد درخواست های افزایش تراکم در محله های جانبازان و شهرک انقلاب و به پیشنهاد اعضای کمیسیون ماده ۵ و همت حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری سمنان، نقشه همسان سازی تراکم در این دو محله با توجه به سوابق آراء کمیسیون ماده ۵ تهیه و در تاریخ ۹۹/۰۸/۲۵به اداره کل راه و شهرسازی ارسال شد. پس از بحث و بررسی نقشه ها در کمیته فنی، تراکم پیشنهادی محله های فوق الذکر از سوی مدیر کل دفتر نظارت بر طرح های توسعه و عمرانی وزارت راه و شهرسازی تایید و به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ گردید.

ملحی افزود : به استحضار شهروندان محترم میرساند با توجه به نقشه های ابلاغ شده ، تراکم تایید شده با کاربری مسکونی و سطح اشغال مجاز، از ابتدای درخواست پروانه ساختمانی قابل اعطا بوده و نیازی به طرح در کمیسیون ماده ۵ ندارد. دستاورد مهم این طرح، حذف پروسه طولانی کمیسیون ماده ۵ در خصوص تراکم املاک واقع در این دو مجموعه می باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان خاطرنشان کرد : لازم به ذکر است طرح همسان سازی تراکم در سایر مناطق و محله های شهر نیز در دست اقدام می باشد که پس از تصویب، نتایج آن اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.