همزمان با فرا رسیدن دهه دوم فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم ، مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان سمنان برگزار می شود

  • ۳۰ دی ۱۳۹۸
  • ۱۰۱۳ بازدید

مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه طاهره حضرت زهرای اطهر (س) در سمنان برگزار می‌شود‌.

همزمان با فرا رسیدن دهه دوم فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم ، مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان سمنان برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه از برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه همزمان با فرا رسیدن دهه دوم فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم در شهر سمنان خبر داد.

عباس بابایی طی اعلام خبر فوق اظهار داشت: مراسم عزاداری در ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت زهرای اطهر(س) از سه شنبه اول بهمن ماه در حسینیه شهدای مدافع حرم واقع در بلوار حکیم الهی ۴۷ روبروی استادیوم ورزشی قائم(عج) بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز و به مدت ۹ روز ادامه دارد.

وی اجرای برگزاری بزرگترین طرح آیینی نمایشی سوگ فاطمی با حضور برترین هنرمندان ایران (تهران،قم،قزوین و تفرش)، برنامه‌ سخنرانی و مداحی را از برنامه‌های این مراسم بر شمرد و با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگویی برای همه مردان و زنان عالم است اظهار کرد: این بانوی بزرگ اسلام شایسته‌ترین الگوی بانوان است و سیره و مکتب فاطمی باید چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی بانوان و تمام افراد جامعه قرار گیرد.

بابایی اهداف برگزاری این مراسم را ترویج فضائل و سیره حضرت زهرا(س)، تقویت ایمان و معرفی شخصیت آن حضرت و همین طور اقامه عزا برای حضرت زهرا (س) عنوان و خاطرنشان کرد: ولایت پذیری ،صبوری ، تقوی ، عفت و فضیلت از برجسته ترین ویژگی های فاطمه زهرا(س) است لذا روش زندگانی این بانوی بزرگوار، بهترین الگو برای جامعه بشری است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی امروزه بسیاری از جوانان و نوجوانان این سرزمین را احاطه کرده است اعلام کرد: نمایش ویژگی‌های برجسته این بانوی معزز بین جوانان و نوجوانان ازجمله رویکردهای مهم برای اجرای مراسم طرح آیینی نمایشی سوگ فاطمی است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد :این مراسم با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان، محله های اسلامی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران،موکب لبیک یا حسین، گروه فرهنگی هنری راهیان بهشت و .. در سمنان برگزار می شود.