همزمان با روز پزشک از برگزیدگان مسابقه آموزشی تجلیل شد

  • ۶ شهریور ۱۴۰۰
  • ۲۳۶ بازدید

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان :

همزمان با روز پزشک از برگزیدگان مسابقه آموزشی تجلیل شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، مسیول روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند از برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه فصلی آموزش مدیریت پسماند خبر داد.

در تشریح این خبر مجتبی اعوانی سرپرست سازمان مدیریت پسماند گفت:مدیریت پسماندهای شهری یکی از مهم ترین گام ها و ابزارها برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار می باشد. در این زمینه یکی از استراتژی ها و راهکارهایی که می تواند باعث توسعه پایدار شود، بحث آموزش های شهروندی است. آموزش جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهد و هرکشور و هر منطقه ای اعم از شهری و روستایی با استفاده از ابزار مناسب و شرایط ویژه فرهنگی و اجتماعی خود باید به امر آموزش مبادرت ورزد.این آموزش ها وبرنامه های خاص آموزشی در جهت کاهش میزان زباله تولید شده توسط بخش های مختلف و نهایتا همکاری در برنامه های تفکیک از مبدأ و بازیافت صورت می پذیرد.

وی در ادامه افزود:”سیوا “سامانه جامع جمع آوری پسماند خشک از درب منزل و محل کار به منظور خدمات دهی بهینه و اشاعه فرهنگ تفکیک زباله از مبداء با همکاری سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری سمنان برنامه نویسی و راه اندازی شد که این سامانه فعالیت رسمی خود را تحت وب به آدرس اینترنتی www.siva.semnan.ir از شهریور ماه آغاز کرده است.

اعوانی خاطر نشان کرد:از دیگر اقدامات این سازمان آموزش چهره به چهره درب منازل است که با ۴آموزشگر در سطح شهر درحال اجرا می باشد وتاکنون ۱۴۷۵۰ خانوار از این آموزش ها و معرفی سامانه وثبت نام رایگان در سیوا بهره مند شده اند.

در پایان این نشست باحضور سرپرست سازمان ومسئول آموزش از شرکت کنندگان و برگزیدگان مسابقه فصلی آموزش پدر دیانا بینشی،فاطمه ناظریه و سمیرا دهرویه با اهداء جوایز نفیس از آنان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.