همایش شیرخوارگان حسینی در سمنان برگزار می شود

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۳۳ بازدید

مسئول برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی سمنان :

همایش شیرخوارگان حسینی در سمنان برگزار می شود

مسئول برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی سمنان گفت : همزمان با سراسر کشور روز جمعه مصادف با هفتم ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی بزرگ سمنان برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان، عباسعلی طالب بیدختی ، در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت :همایش شیرخوارگان حسینی مراسمی است به یاد کودکان به شهادت رسیده در روز عاشورا و با هدف بزرگداشت مقام شامخ حضرت علی اصغر(ع) و بيان مظلومیت شیرخوار امام حسین(ع) و به نمایش گذاردن ابعاد عاطفی، حماسی و عقلانی قیام حسینی برای انتقال اصل پیام عاشورا در نخستین روز جمعه ماه محرم الحرام از سوی محبان اهل بیت علیهم السلام برگزار خواهد شد.

طالب بیدختی ادامه داد : این همایش با همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر (علیه السلام) سمنان و همزمان با ۷۵۰۰ نقطه ایران اسلامی و ۴۵ کشور جهان با حضور مادران و خردسالان ساعت ۸ صبح جمعه چهاردهم مردادماه مصادف با هفتم محرم در مصلی بزرگ شهر سمنان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) استان سمنان گفت : سخنرانی مبلغان دینی ، مداحی مداحان اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام ، توزیع پرچم و پیشانی‌بند از دیگر برنامه های این آیین معنوی است و لباس‌ های رایگان ویژه شیرخوارگان حسینی تهیه و در اختیار مادرانی قرار می‌گیرد که به همراه نوزاد خود در این همایش حضور دارند.