همایش بازآفرینی و فرصتهای گردشگری شهر تاریخی سمنان برگزار می شود.

  • ۱۷ دی ۱۳۹۸
  • ۷۵۵ بازدید

مدیر بافت تاریخی شهرداری سمنان :

همایش بازآفرینی و فرصتهای گردشگری شهر تاریخی سمنان برگزار می شود.

همایش بازآفرینی شهری شهرستان سمنان با تاکید بر بافت های تاریخی و گردشگری، نیمه اول اسفندماه ۱۳۹۸ در سمنان برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سعید پرسا گفت: توسعه گردشگری شهری و پایدار، ضامن حفظ و صیانت از بافت های تاریخی به شمار می رود. ساماندهی و احیای این بافت های شهری علاوه بر تحقق هدف حفاظتی این بافتها به دلیل ارتقای کیفی فضاهای مربوطه، چرخه ی توسعه گردشگری در این بافتها را فعال می کند.

پرسا ادامه داد : ساماندهی و احیای بافتهای تاریخی شهری نه تنها موجب افزایش هویت اجتماعی و فرهنگی مجموعه بافت می شود، بلکه راهکارهای موثر و تجربه شده برای ایجاد و بازتولید عرصه های عمومی و هویت از دست رفته و خاطرات زدوده شده از بافتهای تاریخی شهری است.

وی اظهار داشت : به منظور بازآفرینی این بافت ها به عنوان پتانسیلهایی برای ایجاد کارکرد گردشگری در فضاهای شهری شهر تاریخی سمنان ، همایش بازآفرینی و فرصتهای گردشگری با مشارکت دانشگاه سمنان و دیگر سازمانهای همسو در نیمه اول اسفندماه برگزار می شود .

مدیر بافت تاریخی شهرداری سمنان با اشاره به استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران این حوزه گفت : امروز موضوع بازآفرینی شهری و نوسازی بافت قدیمی یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است . چرا که بسیاری از بافت های قدیمی شهر سمنان دارای ارزش تاریخی بوده و پتانسیل های لازم را برای توسعه گردشگری پایدار شهری داراست .

وی درباره موضوعات و محورهای همایش گفت: بازآفرینی شهری و ارزش های کالبدی- فضایی، تاریخی و میراثی، فرصت ها و ظرفیت های گردشگری شهر سمنان مهمترین محورهای قابل طرح است که به صورت سخنرانی و برگزاری کارگاه همراه با ارائه بسته های فرصت های سرمایه گذاری بافت تاریخی برگزار می شود.