هزینه ۶۳ میلیاردی توسعه و حفظ سالانه فضای سبز شهر سمنان

  • ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۵۵ بازدید

شهردار سمنان گفت :

هزینه ۶۳ میلیاردی توسعه و حفظ سالانه فضای سبز شهر سمنان

شهردار سمنان گفت : شهرداری سالانه ۶۳ میلیارد ریال برای توسعه و نگهداری فضای سبز شهر هزینه می کند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: فضای سبز شهری عامل آرامش به شهروندان و عنصر اساسی زیبایی شهر است و علاوه بر آن در تقویت روحیه ی شهروندان تاثیر گذار است بنابراین لزوم نگهداری، زیباسازی و توسعه فضای سبز بیش از پیش احساس می گردد.

مرتضی نژاد با بیان اینکه بر اساس ماده ۲ قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مسئولیت آبیاری درختان در معابر و خیابان‌ها بر عهده شهرداری است گفت: آبیاری بیش از ۸۰ درصد فضای سبز شهری سمنان با سیستم قطره ای بوده و شهرداری می کوشد با روش های مختلف، از آب مصرفی بیشتر بهره برداری را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سطح شهر حدود ۳۲۰ هکتار و بیش از ۱۷۰ بوستان بزرگ و محلی وجود دارد، سرانه فضاي سبز به ازاي هر نفر در سمنان را ۱۹ مترمربع ذكر كرد و گفت: سرانه فضاي سبز عمومی با استاندارد كشوري فاصله چنداني ندارد.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد : توسعه و نگهداری فضای سبز سمنان با توجه به موقعیت کویری شهر از جمله دغدغه‌ها است و شهر باید به‌گونه‌ای سبز باشد که آرامش روحی و جسمی شهروندان را موجب شود و همکاران سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سمنان در این راستا، از هیچ کوششی دریغ نمی کنند .