هدف شهرداری منطقه یک سمنان زیباتر کردن سطح منطقه برای شهروندان است

  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
  • ۳۹۹ بازدید

روابط عمومی شهرداری منطقه یک سمنان خبر داد:

هدف شهرداری منطقه یک سمنان زیباتر کردن سطح منطقه برای شهروندان است

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سمنان، در راستای زیباسازی دیوارهای قدیمی در سطح شهر و پاکسازی آلودگی‌های بصری ، عملیات بهسازی دیوارهای فرسوده و اجرای نقاشی دیواری در سطح ناحیه یک منطقه یک، توسط عوامل خدمات شهری شهرداری ناحیه یک منطقه یک و با نظارت کارشناسان شهرداری اجرا گردید.

الیاس افضلی مدیر شهرداری منطقه یک سمنان در این زمینه با اشاره به اهمیت توجه به مقوله زیباسازی شهری اظهار داشت: دیوار نگاری های سطح شهر سمنان از مدت ها بود که فرسوده شده بود و نیاز به بهسازی و طراحی مجدد داشت که در این راستا عملیات بهسازی و طراحی بدنه دیوار شهری در سطح ناحیه یک منطقه یک، به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به وجود برخی دیوارهای قدیمی بد منظر در معابر شهری و لزوم ساماندهی و زیباسازی این دیوارها اذعان داشت: شهرداری منطقه یک سمنان با توجه به شناسایی این نقاط در نظر دارد اکثر این دیوارهای بد منظر، تا پایان سال ، نقاشی و زیباسازی شوند.

به گفته این مقام مسئول، هدف از اجرای نقاشی بر روی دیوارهای شهر سمنان، زیباسازی شهری، جلوگیری از فعالیت‌های دیوارنویسی غیرمجاز و همچنین پاکسازی دیوارنویسی‌های قبلی بوده است.

افضلی در این رابطه گفت: در اجرای این پروژه رنگ آمیزی با هدف زیباسازی و افزایش نشاط‌ اجتماعی در ۲۰۰۰ متر از دیوارهای اماکن عمومی سطح منطقه با اعتبار ۲ میلیارد ریال در خیابان های باهنر، هفت تیر، طالقانی، بهشتی، بلوار شریف و… انجام شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری سمنان در خاتمه افزود: نقاشی روی دیوارهای شهر علاوه بر جلوه بخشیدن به سیمای بصری شهر، از تکرار و یکنواختی محیط برای شهروندان جلوگیری می نماید و شادابی و جذابیت را در پی خواهد داشت.