نگاه فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان در شهر جریان دارد

  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • ۵۱۸ بازدید

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

نگاه فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان در شهر جریان دارد

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سمنان شهری با ظرفیت های فرهنگی است و از زمان حضور بنده در این شهر نشست های پیوسته ای با مجموعه مدیران شهرداری برگزار کردیم که نشان می دهد نگاه فرهنگ محور شورای اسلامی شهر سمنان در شهر جریان دارد.

فرشید فلاح لاله زاری در نشست صمیمی با رئیس شورای اسلامی شهر سمنان ابراز داشت: یکی از برنامه های مهم میان شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای عنوان «سمنان،پایتخت کتاب» است که همکاری و پیگیری بسیار خوبی از سوی شهرداری انجام می شود و باید از این نگاه و تلاش های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: خدمت به فرهنگ امری مقدس است و اگر امروز در دنیا جنگی است بر روی این مقوله انجام می شود پس تا می توان باید به آن توجه کرد زیرا اگر فرهنگ تقویت نشود هیچ تلاشی به نتیجه مطلوب نمی رسد.

فلاح ادامه داد: نشست های زیادی در راستای عنوان پایتخت کتاب با شهرداری صورت پذیرفته است و در حال حاضر نیز نامه ای که از سوی شورای شهر و مرکز پژوهش و همایش شورای اسلامی شهر و شهرداری در خصوص ایجاد« نگارخانه شهر» به دست ما رسید همکاری های ما را بیشتر خواهد کرد،مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه با نگاه فرهنگ محوری که در مجموعه شهرداری است هیچ مانع اداری برای صدور مجوزها در این خصوص ندارد.

وی اظهار کرد:گسترش فضاهای فرهنگی هنری یک سخت افزار است اما برنامه های فرهنگی نرم افزار هستند و هیچ یک بدون آن یکی توسعه نخواهند یافت به همین خاطر ما در خصوص جشنواره ها و دو سالانه های هنری که در مرکز پژوهش و همایش شورای شهر برنامه ریزی شده است آماده هر نوع همکاری هستیم.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطر نشان کرد: با توجه به فضاهای شهری،پویایی و برگزاری جشنواره های هنری از سوی شهرداری می تواند مخاطب بیشتری را جذب کند و این نهاد را به اهداف فرهنگی گسترده تری نزدیک کند و ما نیز با تمام توان به یاری و همکاری این برنامه ها خواهیم آمد.

وی ابراز امیدواری کرد: تلاش های زیادی برای عنوان پایتخت کتاب و برنامه های آن صورت پذیرفته است و آنطور که پیش می رود، طرح های فرهنگی هنری در سمنان در کشور رقیب ندارد اما باید برای گسترش و ثابت کردن آنها در اجرا نیز بی نظیر باشد.