نگاه جدید مدیریت شهری احیاء بافت فرسوده است

  • ۱۵ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۹۵ بازدید

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:

نگاه جدید مدیریت شهری احیاء بافت فرسوده است

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در بازدید یک روزه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در حاشیه جلسه ای در سالن کنفرانس شهرداری سمنان گفت: احیاء بافت فرسوده و طرح بازآفرینی شهری نگاه جدید و رویکردی اثر بخش در مدیریت شهری و توسعه متوازن است. علیرضا شریفی نژاد افزود: بازآفرینی شهری توجه به نیاز شهروندان و همچنین مدیریت اصولی ، هدفمند و پویا در خدمات‌رسانی است.

وی خاطر نشان کرد: در طرح بازآفرینی شهری در کنار توجه به مسئله عمران ، مسائل اقتصادی ، امنیتی، اجتماعی ، فرهنگی هم دخیل است و اصل ماهیت احیاء بافت فرسوده، توسعه محوری بر مبنای عدالت است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان تصریح کرد: احیاء بافت فرسوده نگاه جدیدی در مدیریت شهری به شمار می رود و با توجه به اینکه نوع نیاز خدمات گیرندگان تغییر کرده است ، با احیاء بافت فرسوده می توان برای خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان اقدام کرد.

شریفی نژاد اضافه کرد: یکی از اقدامات خوب در حوزه شهری سمنان ترسیم افق توسعه پایدار برای سال های آینده است که این امر برای رونق و آبادانی شهر سمنان بسیار اثر بخش است.