نوسانات اقتصادی، تحریم، فراز و نشیب‌ها و عدم ثبات قیمت‌ها مشکلاتی را برای شهرداری رقم زد.

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۶۰۹ بازدید

شهردار سمنان در جلسه مشترک رئیس شورا با مدیران شهرداری ؛

نوسانات اقتصادی، تحریم، فراز و نشیب‌ها و عدم ثبات قیمت‌ها مشکلاتی را برای شهرداری رقم زد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی گفت: در مرحله حساس فعالیت‌های شهرداری بر روی یکسری امور توسعه و رشد شهری، رفت و آمدهای مدیریتی و گاها برخی مشکلات، برنامه ریزی و نهادینه کردن این برنامه‌ها را دستخوش تغییر و تحولات عمده ای کرده است .

شهردار سمنان افزود: در فراز و نشیب‌های اقتصادی، انتظارات مردمی از یک سو و رکود اقتصادی و کاهش درآمد از سوی دیگر مشکلات شهرداری را دوچندان کرد .

وی ادامه داد: با توجه به تمامی مشکلات موجود بر اساس بررسی‌ها و سنجش‌های انجام شده از فاکتور سرانه درآمدی هر شهروند و بر اساس تفریق بودجه سالهای ۹۶ لغایت ۹۸، خوشبختانه برای هر شهروند جهش حدود ۲/۵ برابری داشتیم که عدد قابل توجهی است.

ناظم رضوی نقدهای فاقد اعتبار و نه چندان علمی را مانع پیشرفت و توسعه شهری دانست و گفت: جهش فعالیت‌ها در شهرداری نشان دهنده ظرفیت توسعه در شهر بوده و خوشبختانه این حلقه وصل بین مدیران شهرداری نشان دهنده این است که شهرداری جای اعمال نگرش‌های محلی و قومی نبوده و با این نگاه می توان رضایتمندی را با حضور و مشارکت مردم نهادینه کرد.

شهردار سمنان در پایان تاکید کرد: خیلی از فعالیت‌ها در سطح شهر به صورت تک پروژه‌ای و تک مقیاس در حال اجراست اما چندین پروژه شاخص شهرداری شامل پهنه شرقی، امامزاده یحیی، خیابان امام(ره) و بازار، طرح تفصیلی ، فاضلاب شهری و ورودی‌های شهر از مهمترین پروژه‌های شهرداری هستند که مقدمات اولیه اجرای آنها انجام شده و امیدواریم بخشی از آن هر چه سریعتر به اجرا درآید.