نوزدهمین دوره آموزش عمومی آتش نشان‌داوطلب برگزار شد

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۱۳ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان خبر داد:

نوزدهمین دوره آموزش عمومی آتش نشان‌داوطلب برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان گفت: دوره آموزش عمومی آتش نشان داوطلب به مدت ۳۶ ساعت در محل سازمان آتش نشاني سمنان برگزار شد.

رضا رهایی گفت : دوره هاي آموزشي با اهداف ترويج سطح ايمني ، آشنايي با انواع آتش سوزي و روش هاي اطفاء حريق و …. براي شهروندان (برادران و خواهران) بصورت مستمر برگزار مي گردد.

وی یادآور شد:اين دوره نيز با اهداف فوق با حضور تعدادی از شهروندان (برادران )بصورت نيمه وقت با سر فصل هاي تئوري حريق –خاموش كننده هاي دستي ، نردبان های دستی ، لوله کشی و آب رسانی ، کار با پمپ های آتش نشانی ،دستگاه تنفسی و ست های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین در گروه برادران ، زیر نظر اساتید و مربیان حوزه آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی سمنان برگزار شد .

سرپرست سازمان آتش نشانی عنوان کرد و گفت: در این دوره آموزشی كه از تاریخ یکم تیرماه آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه داشت ، تعداد ۳۰۰ نفر ساعت از شهروندان دوره عمومی ایمنی و آتش نشانی را در این مدت فرا گرفته و در پايان گواهينامه پايان دوره به این عزیزان اعطاء شد.

رهایی در پایان گفت: با همت و تلاش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ، تا کنون آموزش هاي متعدد و مستمر دوره هاي آموزش مقدماتي ، عمومي ، نيمه تخصصي و تخصصي و حرفه اي برای شهروندان بعنوان آتش نشان داوطلب برگزار گردید که در صورت نياز و هنگام بحران مي توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ايمني و آتش نشاني كمك گرفت ، همچنين با آموزش به شهروندان و ارتقاء سطح فرهنگ و ايمني ، در صورت بروز هرگونه حادثه يا آتش سوزي با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اوليه آتش سوزي اقدامات اوليه مؤثري را خواهند داشت و از بروز خسارات زياد نيز جلوگيري بعمل خواهند آورد.