نقش مدیریت یکپارچه شهر در توسعه پایدار شهری سمنان

  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • ۲۶۵ بازدید

رییس شورای اسلامی شهرستان سمنان مطرح کرد:

نقش مدیریت یکپارچه شهر در توسعه پایدار شهری سمنان

رییس شورای اسلامی شهرستان سمنان،ایجاد کمیسیون مدیریت یکپارچه و توسعه پایدار شهری در شورای اسلامی شهر را مهم دانست و گفت : برای مدیریت واقعی نیازهای شهر ، انسجام، هماهنگی و تعامل در دستگاه‌های اجرایی متولی امور شهری لازم است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،حسین موسوی ، در حاشیه صدومین نشست شورای اسلامی شهر سمنان و در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: سمنان در چند دهه اخیر مقصد شمار قابل توجهی از مهاجرت های حومه ای و بین شهری بوده و این مسئله باعث رشد کالبدی و جمعیتی شهر و به طبع آن بروز مشکلاتی در رابطه با مدیریت شهری و در نهایت توسعه پایدار شهری شده است.

موسوی افزود : از سوی دیگر تعدد مدیریت و ناهماهنگی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی متولی امور شهری سبب بروز مشکلاتی از قبیل اتلاف زمان در اجرای پروژه ها و خدمات شهری به شهروندان شده است .

وی ادامه داد: مدیریت شهری که به اداره امور شهر تقلیل یافته، شامل شهرداری، شورای شهر، شهروندان و نهادهای جامعه مدنی است. اما حقیقت ، نشاندهنده این است که دستگاه‌های اجرایی حوزه مدیریت شهری که فعالیت‌های مشابه و متداخل در حیطه مدیریت شهری انجام می‌دهند، ازجمله: استانداری، شرکت مخابرات، آب و فاضلاب، گاز و شرکت توزیع برق منطقه‌ای نیز در مدیریت شهر دخیلند .

رییس شورای اسلامی شهرستان سمنان، با اشاره به اهمیت ایجاد کمیسیون مدیریت یکپارچه و توسعه پایدار شهری در شورای اسلامی شهر گفت : برای مدیریت واقعی نیازهای شهر ، انسجام، هماهنگی و تعامل در دستگاه‌های اجرایی متولی امور شهری لازم است که این کمیسیون می تواند در این زمینه نقش ایفا کند .

موسوی لازمه رسیدن به اهداف مدیریت شهر را مشارکت همه ارگان های زیربط دانست و گفت : با ایجاد مدیریت یکپارچه شهری ، کاهش هزینه های پروژه های عمران شهری ، تحول اقتصاد شهری، بهبود مديريت بحران ، افزايش کيفيت خدمات عمومي و جلب رضایت شهروندان را به دنبال دارد.