نقد و بررسی کتاب “هنر دست “از مجموعه نقاشیهای حسین قاضی‌زاده

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
  • ۵۸۸ بازدید

در یازدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد؛

نقد و بررسی کتاب “هنر دست “از مجموعه نقاشیهای حسین قاضی‌زاده

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری آخرین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در سال ۹۸ در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان عباس بابایی طی اعلام مطلب فوق اظهار داشت: یازدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه بیست و سوم بهمن ماه ساعت ۱۸/۱۵ در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این نشست ها همه ماهه با حضور اساتید، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران سمنانی برپا می شود، تصریح کرد: برگزاری این نشست ها نقش بسزایی در زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی این منطقه دارد.

بابایی در ادامه بیان کرد: در این نشست کتاب ” هنر دست” از حسین قاضی شامل مجموعه نقاشیهای وی که از سال ۱۳۳۰ تاکنون به چاپ رسیده است و بسیاری از طرحهای ایشان بر روی محصولات کارخانه سمنان (پارچه، دستمال کاغذی، ..) استفاده می گردید، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بابایی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی در جامعه امروزی و انتقال آن به نسل های آینده، اظهار کرد: فرهنگ و زبان بومی مبین هویت قومی است که در طول سالیان متمادی در اقلیمی زیسته‌اند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرنگی هنری سمن بویان سمنان برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ به همه شرکت کنندگان در این نشست یک جلد کتاب ” هنر دست ” از حسین قاضی زاده اهداء خواهد شد.