نقد و بررسی کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) به گویش سمنانی “

  • ۲۶ آبان ۱۴۰۱
  • ۵۰ بازدید

در سیزدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد؛

نقد و بررسی کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) به گویش سمنانی ”

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری سیزدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،امیر نجم با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: سیزدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی چهارشنبه بیست و پنجم آبان ماه ساعت ۱۸:۰۰ در بلوار سعدی، شهرداری مرکز، سالن اجتماعات شهید بابایی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این نشست ها با حضور اساتید، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران سمنانی برپا می شود، تصریح کرد: برگزاری این نشست ها نقش بسزایی در زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی این منطقه دارد.

نجم در ادامه بیان کرد: دراین نشست کتاب های ” وِرگُ و ربا”(گرگ و روباه) و غمی چیلکی(خرده ریزه های غم ) به گویش سمنانی ” از رحیم معماریان به مناسبت دومین سالگرد شادروان استاد رحیم معماریان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی در جامعه امروزی و انتقال آن به نسل های آینده، اظهار کرد: فرهنگ و زبان بومی مبین هویت قومی است که در طول سالیان متمادی در اقلیمی زیسته‌اند.

امیر نجم خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرنگی هنری سمن بویان سمنان برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ به همه شرکت کنندگان در این نشست یک جلد از کتاب رحیم معماریان اهداء خواهد شد.