نقد و بررسی کتاب ” مو بی بین هکاتی (حرف های مادربزرگم) به گویش سمنانی “

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۰۸ بازدید

در نهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد؛

نقد و بررسی کتاب ” مو بی بین هکاتی (حرف های مادربزرگم) به گویش سمنانی ”

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری نهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری سمنان عباس بابایی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی چهارشنبه بیست و هفتم آذر ماه ساعت ۱۸ در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این نشست ها همه ماهه با حضور اساتید، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران سمنانی برپا می شود، تصریح کرد: برگزاری این نشست ها نقش بسزایی در زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی این منطقه دارد.

بابایی در ادامه بیان کرد: دراین نشست کتاب ” مو بی بین هکاتی (حرف های مادربزرگم) که شامل کنایات، اصطلاحات، ضرب المثل ها و… به گویش سمنانی ” از علیرضا ضمیری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی در جامعه امروزی و انتقال آن به نسل های آینده، اظهار کرد: فرهنگ و زبان بومی مبین هویت قومی است که در طول سالیان متمادی در اقلیمی زیسته‌اند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرنگی هنری سمن بویان سمنان برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ به همه شرکت کنندگان در این نشست یک جلد کتاب ” مو بی بین هکاتی (حرف های مادربزرگم) ” از علیرضا ضمیری اهداء خواهد شد.