نقد و بررسی کتاب “سمنی آسمن پی “در دوازدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی

  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
  • ۷۲۳ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد:

نقد و بررسی کتاب “سمنی آسمن پی “در دوازدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی

دوازدهمین سلسله نشست های کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری دوازدهمین سلسله نشست های کتابخوانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در سمنان خبر داد.

امیر نجم طی اعلام مطلب فوق اظهار داشت: دوازدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی سه شنبه دهم خرداد ماه ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای امید خانواده برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این نشست ها همه ماهه با حضور اساتید، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران سمنانی برپا می شود، تصریح کرد: برگزاری این نشست ها نقش بسزایی در زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی این منطقه دارد.

نجم با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان بومی در جامعه امروزی و انتقال آن به نسل های آینده، اظهار کرد: فرهنگ و زبان بومی مبین هویت قومی است که در طول سالیان متمادی در اقلیمی زیسته‌اند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرنگی هنری سمن بویان سمنان برگزار می شود.

شایان ذکر است؛دراین نشست کتاب “سمنی آسِمُن پی از محمد رضا جدیدی” مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به همه شرکت کنندگان در این نشست یک جلد کتاب مورد نقد و بررسی اهداء خواهد شد.