نقد و بررسی کتاب”هنر دست” از مجموعه نقاشی های حسین قاضی زاده

  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۵۲ بازدید

در یازدهمین نشست کتاب خوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت؛

نقد و بررسی کتاب”هنر دست” از مجموعه نقاشی های حسین قاضی زاده

یازدهمین و آخرین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در سال ۱۳۹۸ در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: یازدهمین نشست کتابخوان در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی با حضور اساتید، شاعران و شهروندان سمنانی در فرهنگسرای امید خانواده بر پا شد.

عباس بابایی طی مطلب فوق اظهار داشت: این نشست بنا به درخواست شاعران و نویسندگان سمنانی در حوزه فرهنگ و زبان سمنانی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ و زبان سمنانی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نشست کتاب “هنر دست ” اثری از حسین قاضی زاده شامل مجموعه نقاشیهای ایشان که از سال ۱۳۳۰ تاکنون به چاپ رسیده است و بسیاری از طرحهای ایشان بر روی محصولات کارخانه سمنان (پارچه،دستمال کاغذی،..) استفاده می گردید، به حضار در جمع اهدا شد، تصریح کرد: این کتاب با حضور شاعران، نویسندگان و شهروندان سمنانی فرهنگ شکوهی”شاعر و پژوهشگر فرهنگ عامه و زبان سمنانی “، آقای مکبریان و حسین قاضی زاده و … مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بابایی افزود: در ادامه این نشست به مناسبت هفته زن، روز مادر و تولد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا”س”، برای اولین بار در شهر سمنان، گروه مادربزرگ های سمنانی شعر “سمنی استره” را در حضور شهروندان اجرا کردند. همچنین محمود عزیز الدین “مدیر باغ موزه امیر سمنان “در مورد تاریخچه کارخانه سمنان و طرحهای آقای قاضی زاده بر روی محصولات کارخانه در این نشست صحبت کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه حفظ و تقویت فرهنگ و زبان سمنانی عامل صیانت از هویت اجتماعی و زمینه ای برای انسجام عمومی، وفاق ملی، عامل دوستی ها و تعاملات فرهنگی، توسعه گردشگری و معرفی تاریخ و فرهنگ اصیل منطقه ای به مردمان سایر مناطق در اقصی نقاط است تصریح کرد: در پایان این نشست توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، موسسه فرهنگی هنری سمن بویان از حسین قاضی زاده به همراه هدایا و لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن بویان برگزار شد.