نصب تابلو معرف خانه های بازی و خلاقیت جان جدیدی را به نمای شهری سمنان داده است

  • ۲۴ دی ۱۳۹۸
  • ۱۲۹۰ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان نصب شد؛

نصب تابلو معرف خانه های بازی و خلاقیت جان جدیدی را به نمای شهری سمنان داده است.

طراحی،ساخت و نصب تابلو های خانه های بازی و خلاقیت جهت معرفی این مکان ها به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهر داری سمنان انجام شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از نصب تابلو های معرف خانه های بازی و خلاقیت در شهر سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه حمایت و تقویت خانه های بازی امری ضروری است، اظهار داشت: ۷ عدد تابلو در راستای حمایت از خانه های بازی و خلاقیت ویژه کودکان در خانه های بازی شادی لند، باربد، زبل خان، کیمیا، فکر خوب و خورشید در سمنان نصب شده است.

وی تأکید کرد: نواقص موجود در خانه‌های بازی قابل حل است و نباید این مراکز را در تضادها و بن‌بست‌ها قرار دهیم و باید با یک نظر مثبت نواقص را برطرف کنیم تا با تداوم فعالیت این مراکز باری از دوش مردم هم برداشته شود.

بابایی در ادامه با اشاره به اینکه خانه‌های اسباب بازی با هدف رفع نیاز کودکان به وسایل بازی مناسب، کمک به پرورش ابعاد مختلف رشد کودک و ارتقای فرهنگ بازی در خانواده‌ها تأسیس شده‌اند، تصریح کرد: کودکی یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر فرد و بستر شکوفایی استعدادها و توانایی‌های وی است. از نظر متخصصین، «بازی» راهی برای کسب تجربه، آشنایی با محیط اطراف، بیان احساسات و یادگیری کودکان است. بازی از ابعاد مختلف جسمانی، روانی، عاطفی، شناختی و اجتماعی در زندگی کودک اهمیت دارد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یادآور شد: بازی برای کودکان در حکم آب حیات است و به‏ ‎خوبی می‌تواند بستر مناسبی برای رشد تخیلات به ‌وجود بیاورد. همچنین نقش مؤثری در ارتباطات کلامی ‌و یادگیری زبان دارد.