نصب بنر با مضامین فرهنگی و اجتماعی در سمنان

  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • ۶۴۸ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان انجام شد؛

نصب بنر با مضامین فرهنگی و اجتماعی در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از نصب بنر با مضامین پیام‌های فرهنگی و اجتماعی در سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه یکی از رسالت های این سازمان آموزش شهروندان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است که در طول سال با نصب بنر بر روی سازه های شهری سعی شده است که آموزش های لازم ارائه گردد، افزود: در راستای ترویج فرهنگ شهر نشینی و از بین بردن تکدی گری بنرها و استندهایی در قالب پیام‌ها و آموزه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطح میادین و بلوارهای اصلی سطح شهر اخلاق نصب شد.

وی با اشاره به جایگاه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در اشاعه فرهنگ شهرنشینی و از بین بردن تکدی گری در بین شهروندان جامعه افزود: لازمه کنترل تکدی‌گری اعم از سنتی با شیوه‌های مدرن آن، تقویت بنیه اقتصادی و کاهش فقر در جامعه خواهد بود، اما کم نیستند افرادی که تن‌پروری و ارتزاق از جیب عموم مردم، بدون کار و تلاش و کوشش به رویه‌ای مرسوم برای آن‌ها تبدیل شده است.

بابایی افزود: سازمان فرهنگی در حوزه اطلاع‌رسانی با نصب بنرهای مستمر با مضمون جلوگیری از تکدی گری سعی در آگاه کردن افکار عمومی نسبت به چنین سوءاستفاده‌هایی را دارد تا از بروز بسیاری از کلاه‌برداری‌ها و فریب افکار عمومی جلوگیری شود.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ابراز امیدواری کرد: مردم سمنان به این فرهنگ برسند که از کمک مستقیم به گدایان سطح شهر خودداری کنند و بر احساسات خود تسلط داشته باشند، این موضوع باعث می‌شود متکدیان سودجو نیز امیدی به گداپروری در این شهر نداشته باشند و با این شیوه «شهر بی‌گدا»، تکدی‌گری را از چهره شهرمان بزداییم.