نصب المان های ویژه ماه محرم در سطح شهر سمنان

  • ۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۵۴۲ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد ؛

نصب المان های ویژه ماه محرم در سطح شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس‌ سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری سمنان گفت؛ با توجه به فرا رسیدن ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) و به منظور فضاسازی در مکان‌های عمومی شهر و افزایش صفای معنوی در سطح شهر سمنان، المان های ویژه ماه محرم نصب گردید.

وی افزود؛ تعداد ۱۷ المان حجمی موقت که در کارگاه زیباسازی طراحی و ساخته شده است در میادین و خیابان های پر تردد شهر از جمله میدان امام حسین (ع)، میدان امام خمینی، میدان امام رضا (ع) و … توسط واحد خدمات عمومی این سازمان نصب شده است و تا پایان ماه صفر در این مکان باقی می ماند.

قاسمی در ادامه گفت؛ با توجه به اینکه منظر شهری پدیده ای است که همواره در حال تغییرات و تحت تاثیر شرایط مختلف اجتماعی و فرهنگی شکل می گیرد و نیز با توجه به تاثیر محیط در ایجاد با تقویت باورهای مذهبی شهروندان توجه به استفاده از المان مناسبتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مقام مسئول در پایان افزود؛ تبلیغات عاشورایی و مذهبی می تواند تاثییرات قابل توجهی را در اذهان شهروندان ایجاد کند و همچنین همراهی چهره شهر با باور های مذهبی شهروندان به ایجاد حس تعلیق بیشتر نیز کمک می‌کند.