نصب۱۱۰ تابلوی هویتی در محله های جنوب سمنان

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۷۵ بازدید

شهردار سمنان بیان کرد:

نصب۱۱۰ تابلوی هویتی در محله های جنوب سمنان

با هدف باززنده سازی هويت محله های قدیمی شهر و آشنايی نسل جوان با تاريخچه فرهنگی- تاريخی محل زندگی خود، تابلو های هويت در ۱۱۰ نقطه محله های قدیمی شهر نصب شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان با اعلام این خبر افزود : بافت هاي تاريخي شهر، در بردارنده ارزش هاي تاريخي- فرهنگي بوده و ميراثي گرانبها براي نسل هاي آتي به شمار مي آيند. با نوسازی های صورت گرفته در محله های قدیم شهر ، گذرها و کوچه های گذشته مورد تخریب قرار گرفته و تنها نامی از این محلات باقی مانده است. برخی مواقع هم با توسعه ساخت و سازهای جدید ، اهالی محل هنوز نتوانسته اند ارتباط مناسبی با هویت تاریخی و فرهنگی محله ها برقرار کنند. از اینرو باززنده سازی هویت محله های قدیمی و تاریخی شهر در دستور کار شهرداری سمنان قرار گرفت .

مرتضی نژاد با تاکید بر حفظ هویت بافت های قدیمی و تاریخی شهر گفت : سمنان در گذشته محله هایی داشته است که امروزه کمتر مردم با آن آشنا هستند شاید قدیمی های شهر نام محله های گذشته شهر را در یاد داشته باشند اما بیشتر نسل های جدید جامعه ، سمنان را با نام های جدید می شناسند بنابراین در راستای باززنده سازی نام های گذرها و محله های قدیم سمنان تاکنون حدود ۱۱۰ تابلو توسط مدیریت بافت تاریخی شهرداری سمنان در محله های جنوب سمنان نصب شده است.

وي در خصوص ويژگي هاي ساختاري تابلوهاي هويتي افزود: پیشینه محله ، نقشه محله و سایر اطلاعات مفید از طریق بارکد و قابل اتصال به نسخه الکترونیک کتاب هویت قدیمی شهر ، بر روي این تابلوهای کاشی هفت رنگ که با نقوش طرح سنتی مزین است ، وجود دارد تا اهالي و ديگر رهگذران با پيشينه محل آشنايي پيدا کنند.