نشست پیگیری پروژه محور گردشگری سمنان-درجزین-مهدیشهر-شهمیرزاد با عنوان “ضرورت های احداث مسیر گردشگری سمنان به شهمیرزاد” برگزار شد

  • ۵ شهریور ۱۴۰۱
  • ۷۰۱ بازدید

برگزاری نشست ضرورت های احداث مسیر گردشگری سمنان به شهمیرزاد

نشست پیگیری پروژه محور گردشگری سمنان-درجزین-مهدیشهر-شهمیرزاد با عنوان “ضرورت های احداث مسیر گردشگری سمنان به شهمیرزاد” برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان و به گزارش خبرنگار ایمنا، نشست پیگیری پروژه محور گردشگری سمنان-درجزین-مهدیشهر-شهمیرزاد با عنوان “ضرورت های احداث مسیر گردشگری سمنان به شهمیرزاد” صبح امروز پنجشنبه سوم شهریور در محل سالن شهید بابایی شهرداری سمنان با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهرستان های سمنان و مهدیشهر، شهرداران و روسای شورای شهرهای این مسیر، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان برگزار شد.

حسین موسوی دلازیانی، رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان در این نشست، اظهار کرد: شورای اسلامی شهرستان سوم در دوره ششم با ورود به موضوع نیمه تمام پروژه محور گردشگری سمنان-درجزین-مهدیشهر-شهمیرزاد به عنوان پروژه محرک توسعه گردشگری و برگزاری سه مرحله جلسه در این مدت، موارد خوبی را با شوراها و شهرداران سایر شهرهای این محور و دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری و ساماندهی کرده است.

وی افزود: نهایتا در جمع بندی سه جلسه برگزار شده مذکور، مشاوری را با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی دعوت و به همراه شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر بازدیدهای مستمری از این مسیر به عمل آمد و مقرر شد تا در سال ۱۴۰۱ ، شهرداری های سمنان، مهدیشهر، شهمیرزاد و درجزین در ردیف اعتباری خودشان سعی کنند تا برای طرح مطالعات این مسیر در فاز اول اقداماتی را صورت دهند. همچنین سال گذشته، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اقدامی حمایتی، مبلغ ۲ میلیارد و هشتصد میلیون ریال را در قالب اوراق به این پروژه کمک کرد. امیدواریم این مسیر که نیاز منطقه ای سمنان که محور مواصلاتی استان سمنان با استان های شمالی کشور است برقرار شود.

موسوی دلازیانی با اشاره به اهمیت استانداردسازی ساختار این پروژه از قبیل تامین روشنایی مسیر، ایجاد فضای سبز حاشیه طرح، اخذ مابقی موافقت های اصولی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی . گردشگری طرح، خاطر نشان کرد: امیدواریم تا با ایجاد وحدت رویه بین شوراها و شهرداری ها و سایر ارگان های مرتبط، این مسیر گردشگری که نیاز منطقه ای شهرهای مسیر و محور مواصلاتی استان سمنان با استان های شمالی کشور است برقرار شود.

در ادامه سید مرتضی متولیان رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر با بیان استقبال از وحدت رویه برای یکپارچه سازی و استاندارد سازی این مسیر و پیشنهاد ایجاد کمربند سبز، اظهار کرد: مدیریت شهری مهدیشهر به عنوان شهر مقصد گردشگری همواره پیشتاز و پیشقدم در استقبال از اینگونه طرح ها بوده است؛ چنانکه رفوژ و جدول گذاری جاده مهدیشهر به سمت شهمیرزاد و رفوژی که از سمت درجزین به مهدیشهر در مسیر توسط مدیریت شهری مهدیشهر انجام شده است، نشان دهنده علاقه مندی مدیریت شهری مهدیشهر به فعالیت در این زمینه است و از هیچ تلاشی برای توسعه بین شهری در این مسیر دریغ نخواهیم کرد.

در پایان این نشست، عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با تاکید بر ضرورت توسعه بین شهری در حوزه انتخابیه و اشاره به برگزاری جلسات متعدد با شهرداران و وزرای مربوطه در این خصوص گفت: نقشه راه این پروژه کاملا مشخص است و این موضوع باید به صورت جدی تا نهایی شدن توسط مدیران شهری در این مسیر پیگیری و اجرا شود.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل یک کار گروه و تیم منسجم و متشکل از کارشناسان، مشاور و نمایندگان تام الاختیار سازمان های مربوطه برای انسجام در پیگیری به ثمر رسیدن این پروژه، خاطر نشان کرد: باید از سرمایه گذاران علاقه مند به این حوزه در شهرهای این مسیر دعوت و جلسه ای در این زمینه تشکیل شود و با تشریح طرح، مشارکت آنها برای توسعه مسیر جلب شود.