نشست هم اندیشی پیرامون طراحی المان های کتاب

  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹
  • ۳۵۸ بازدید

درجهت دستیابی به عنوان “سمنان، پایتخت کتاب ” برگزار شد :

نشست هم اندیشی پیرامون طراحی المان های کتاب

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در جلسه برنامه‌ریزی جهت دستیابی به عنوان سمنان شهر پایتخت کتاب ایران، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالفعل شهرستان شهر سمنان در حوزه کتاب به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم در این طرح با جدیت وارد شویم.

وی با بیان اینکه عنوان پایتخت کتاب ایران یک بهانه است تا بتوانیم در همه مردم دغدغه کتابخوانی ایجاد کنیم، افزود: مردم و خانواده‌ها برای توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه نقش موثری دارند که در این ارتباط نیاز به فرهنگ سازی است.

بابایی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری برخی المان هایی در حوزه کتاب در دست اجرا دارد، بیان کرد: این نشست جهت طراحی و المان های ویژه تر در حوزه کتاب برگزار شد.

دبیر توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی استان در این نشست هدف از دستیابی به عنوان پایتخت کتاب را تاثیرگذاری در سرنوشت شهر از طریق کتاب و مطالعه عنوان کرد و افزود: خواسته قلبی من این است که سمنان به عنوان پایتخت کتاب جهان شناخته شود.

رضا شمس خانی با تاکید بر اینکه طراحی و اجرای المان ها ، در راستای بدنه‌سازی و ارتقای کیفی نماهای شهری و با هدف آشنایی هرچه بیشتر با فرهنگ غنی شهر سمنان و اشاعه‌ فرهنگ کتابخوانی و تشویق شهروندان به مطالعه‌ بیشتر انجام شود، خاطر نشان کرد : طراحی المان ها و نماهای شهر ما باید به سمتی پیش برود که حداقل برای رصد دوره ۵ ساله ی سازمان ملل متحد که یک شهر را به عنوان پایتخت کتاب جهان معرفی کند جذاب باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه با کمی بررسی تخصصی و تجربه های عالی که در بنای اجرایی ما هست می توانیم به عنوان پایتخت کتاب جهان دست پیدا کنیم، اظهار داشت: در طراحی و ساخت المان های کتاب بستر مناسب همراه با آسایش و راحتی جهت مطالعه شهروندان فراهم شود.

این نشست با حضور رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری ،مسئول دبیرخانه توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی استان و جمعی از کارشناسان برگزار شد.