نشست هم اندیشی پیرامون رونمایی از کتاب های برگزیده سومین دوره ادبی جایزه آهوی کومش

  • ۱۲ دی ۱۳۹۸
  • ۸۳۱ بازدید

در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد؛

نشست هم اندیشی پیرامون رونمایی از کتاب های برگزیده سومین دوره ادبی جایزه آهوی کومش

نشست هم اندیشی در خصوص برگزاری رونمایی از کتاب های برگزیده سومین دوره ادبی جایزه آهوی کومش در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این نشست که با حضور اسماعیل همتی نویسنده کتاب کودک و نوجوان و مسئول کتابخانه رنگین کمان و باران سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: این نشست در راستای تشویق به تالیف آثار و دستیابی به آثار تازه و نو و جذاب و یاری از کتاب و قلم در فرهنگسرای امید خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عباس بابایی با بیان اینکه جایزه ادبی آهوی کومش از سال ۱۳۹۲ هر دو سال یک بار در پنج رشته ی داستان، شعر، نمایشنامه، فیلمنامه و پژوهشـنامه ادبـی برگزار می شود، تصریح کرد: از میان ۱۷۳ داستان ثبت شده در دبیرخانه و دو مرحله داوری ،تعداد ۳۳ داستان موفق شدند به مرحله سوم داوری راه یابند.

وی با اشاره به اینکه حضور اعضای کتابخانه رنگین کمان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در سومین دوره جایزه ادبی آهوی کومش ستودنی است، تصریح کرد: اعضای کتابخانه رنگین کمان توانستند ۱۵ آثار از ۳۳ آثار برگزیده این جشنواره ادبی آهوی کومش را از آن خود کنند.

بابایی با بیان اینکه در روزهای آینده ۳۰ اثر از برترین های سومین دوره جایزه ادبی آهوی کومش رونمایی خواهد شد، بیان کرد: این آیین با هدف ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان ، استعداد یابی، تشویق آنان برای ورود به دنیای نویسندگی و یاری از کتاب و قلم برگزار می شود.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در این نشست گفت: امیدواریم امسال چهارمین فراخوان جایزه آهوی ادبی کومش به صورت ملی با استفاده ازظرفیت ها و همگرایی ادارات و سازمان های دیگر برگزار شود.