نشست هم اندیشی در خصوص برگزاری کارگاه حال خوش کودکی در دی ماه

  • ۷ دی ۱۳۹۸
  • ۸۷۱ بازدید

در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد؛

نشست هم اندیشی در خصوص برگزاری کارگاه حال خوش کودکی در دی ماه

نشست هم اندیشی در خصوص برگزاری کارگاه حال خوش کودکی در راستای افزایش و تقویت مهارت های زندگی ویژه کودکان و خانواده در فرهنگسرای امید خانواده مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این نشست که با حضور دکتر عاطفه بیدختی دکترای تخصصی روانشناسی تربیتی و عضو سازمان وظیفه روانشناسی و مشاوره ایران برگزار شد، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: این نشست در راستای افزایش و تقویت مهارت های زندگی ویژه کودکان و خانواده در فرهنگسرای امید خانواده مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

عباس بابایی با اشاره به این که کودک و خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی، زیربنای جوامع و منشأ فرهنگها، تمدنها و تاریخ بشر بوده است و همواره پرداختن به این بنای مقدس و بنیادین جامعه و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی اش همواره مورد تاکید است، اظهار داشت: کارگاه خوش دوران کودکی در راستای افزایش اعتماد به نفس کودکان، تفکر انتقادی، مهارت های زندگی، استرس زدایی، کنترل خشم و آموزش صبر ویژه کودک و خانواده ها برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه این کارگاه در روزهای ۱۹ و ۲۶ دی ماه در طی سه جلسه ویژه کودکان در مقطع سنی۴ تا۷ و ۷تا ۱۱ سال وخانواده و کودک در فرهنگسرای امید خانواده برگزار خواهد شد، تصریح کرد: تشکیل کارگاه های آموزش خانواده با بهره گیری از اساتید مجرب تعلیم و تربیت و روانشناسی همراه با آموزش تصویری به صورت فیلم ، یکی از راه های کسب و افزایش صلاحیت های اجتماعی و علمی خانواده ها است تا با آگاهی از توانایی و ظرفیت فکری و فرهنگی خود شرایط مناسب را برای توسعه مهارت های اساسی زندگی به منظور ایجاد کانونی صمیمی و گرم در خانواده به کار گیرند.

بابایی در ادامه بیان کرد: آموزش مهارت های زندگی به ویژه در مقاطع حساس تا هفت سالگی کودک که همزمان با شکل گیری شخصیت و رشد تفکرشناختی کودک و دوره حساس نوجوانی در این گروه های سنی می باشد می تواند به میزان زیادی از آسیب های روانی اجتماعی آتی پیشگیری کند و کودکی ارزشمند و موفق را تحویل جامعه دهد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان هدف از برگزاری کارگاه حال خوش کودکی را ارتقاء و بهبود سلامت روان و اخلاق و آماده کردن کودک برای زندگی آینده و ورود به جامعه عنوان کرد.