نزدیک به ۷۰۰ نفر از شهروندان در حوادث آسانسور امدادرسانی شدند؛

  • ۷ مرداد ۱۳۹۹
  • ۴۴۰ بازدید

۳۵۳ مورد حادثه آسانسور در سال ۹۸ و چهار ماهه امسال

نزدیک به ۷۰۰ نفر از شهروندان در حوادث آسانسور امدادرسانی شدند؛

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت : این سازمان در راستای وظایف ذاتی خود در هنگام بروز حوادث به شهروندان خدمات رسانی می‌نماید .

اسمعیل پور در این باره گفت: حادثه آسانسور یکی از انواع حوادث پر خطر و مهم می باشد که روزانه در سطح شهر با فراوانی بالا نسبت به سایر حوادث بوقوع می پیوند و تعدادی از شهروندان ، مصدوم و یا دچار شوک روحی و روانی و استرس می‌شوند که باعث نارضایتی از نحوه عملکرد سیستم آسانسور در بین مردم می شود.

وی با توجه به آمار حوادث آسانسور و بار مالی فراوانی که برای دستگاههای امدادرسانی تحمیل می شود گفت: در سال ۹۸ تعداد ۲۷۳ مورد و در چهار ماهه نخست امسال نیز ۸۰ مورد حادثه آسانسور به وقوع پیوسته که نزدیک به ۷۰۰ نفر از شهروندان از این حادثه توسط سازمان آتش نشانی نجات یافته اند.

رئیس سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه پیشگیری نقش بسزایی در کاهش بروز حوادث دارد عنوان کرد: پس از تجزیه و تحلیل عوامل بروز حادثه آسانسور توسط کارشناسان این سازمان مواردی شامل اتصالی و یا قطع جریان برق ، صائقه، استفاده از ظرفیت بیش از حد یا عدم بهره برداری مناسب و استفاده از لوازم غیر استاندارد بوده که نهایتا باعث ایجاد حادثه و اغلب توقف کابین در بین طبقات و به دنبال آن محبوس شدن افراد می‌شود.

اسمعیل پور در پایان گفت: با توجه به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌ رسانی‌های همکاران خوشبختانه تعداد این حوادث به نسبت مشابه سال قبل نزدیک به ۲۵ درصد کاهش داشته است.