نحوه تخصیص سوخت به رانندگان سرویس مدارس

  • ۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۹۳ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري سمنان عنوان نمود:

نحوه تخصیص سوخت به رانندگان سرویس مدارس

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري سمنان گفت: تمهیدات ویژه‌ای براي برخورداري رانندگان تاکسی و سرويس مدارس از سهميه بنزين در نظر گرفته شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مجید کاشی با اشاره به نحوه برخورداري رانندگان سرویس مدارس از سهيمه بنزين، اظهار کرد: سرویسهای مدارسی سهمیه بنزین می گیرند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند و آن دسته از رانندگانی که سرویس مدارس را انجام می دهند و در این سامانه ثبت نام ننموده اند از سهمیه سوخت برخوردار نمی باشند .

وی افزود: بر این اساس برای رانندگان ثبت نام شده در سامانه سپند سهمیه ۱۲۰ لیتر بنزین برای خودروهای تک سوز و برای خودروهای دوگانه سوز ۸۰ لیتر در ماه در نظر گرفته شده است . رانندگانی که تمایل به فعالیت در حوزه حمل و نقل دانش آموزی دارند می توانند با مراجعه به سازمان در سامانه سپند ثبت نام نموده و برچسب سرویس مدارس را اخذ نمایند.

کاشی همچنین در خصوص سهمیه سوخت رانندگان تاکسی گفت : برای خودروهای تاکسی تک سوز ۴۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر بنزین در ماه درنظر گرفته شده است که قطعاً در صورت عدم سهمیه مناسب مراتب از طریق اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور پیگیری می گردد.

در پایان سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري سمنان افزود : با عنایت به تاکید ستاد تنظیم بازار، نرخ کرایه تاکسی ها و حمل و نقل عمومی افزایش نخواهد یافت و به همین منظور گشت مشترک بازرسی سازمان به همراه پلیس راهور و نماینده سازمان تعزیرات حکومتی استان در دو شیفت صبح و عصر در سطح شهر مشغول به کنترل و نظارت بر عملکرد تاکسی های سطح شهر می باشند و در صورت مشاهده هرگونه افزایش نرخ توسط راننده، مطابق قوانین حمل و نقل برخورد لازم از طريق سازمان تعزيرات حکومتي استان و بازرسان سازمان انجام خواهد شد.

کاشی اظهارکرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده افزایش نرخ در هر مسير با شماره ۱۳۳ داخلی ۱۶ سازمان تماس بگیرند .