نجات کارگر ساختمانی از حادثه جرثقیل تاور کرین توسط آتش نشانان

  • ۹ شهریور ۱۴۰۰
  • ۳۶۷ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان خبر داد:

نجات کارگر ساختمانی از حادثه جرثقیل تاور کرین توسط آتش نشانان

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از نجات یافتن کارگر ساختمانی در حادثه نجات کارگر ساختمانی بر روی جرثقیل تاور کرین خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با اشاره به حادثه جرثقیل تاور کرین در محوطه یکی از بیمارستانهای شهر سمنان گفت: ساعت ۱۲:۲۵ ظهر امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۶حادثه گرفتار شدن کارگر ساختمانی در جرثقیل تاور کرین در آدرس فوق به سازمان آتش نشانی اعلام و بلافاصله ایستگاههای ۲ و یک سازمان آتش نشانی سمنان به همراه ۳ خودرو ۹ نفر آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

اسمعیل پورافزود: محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بود که یک جرثقیل تاور کرین در ارتفاع بیش از ۳۰ متری مشغول به کار قرار داشت که کارگر ۳۰ ساله دچار ضعف و بی حالی شده و توان پایین آمدن را نداشته و با همان حال بین زمین و هوا گرفتار مانده بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کارگر در همان وضعیت نامتعادل مانده بود، آتش نشانان محل را ایمن سازی کردند و با حضور در بالای این جرثقیل و مهار فرد آسیب دیده بوسیله طناب و … به سمت نردبانهای این جرثقیل هدایت کرده و شروع به امداد رسانی کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: آتش نشانان موفق شدند این کارگر را به پایین هدایت کرده تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

ایشان در پایان یادآور شد : علی رغم درخواست ها و پیگیری های مکرر متاسفانه عدم وجود خودروی نردبان دار در سازمان آتش نشانی انجام بعضی از عملیات ها را برای همکاران ما در سازمان با مشکل و خطراتی مواجه کرده است.