میدان شهید دریادار همتی در آستانه افتتاح

  • ۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۹۰۶ بازدید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، علی اکبر باغبان گفت: پروژه میدان دریادار همتی که در سنوات قبل نسبت به تعریض و تملک اقدام شده بود پس از برگزاری مسابقه طراحی میدان ، طرح المان آن توسط شورای اسلامی شهر تصویب و عملیات اجرایی آن در دی ماه سال گذشته (۹۷) آغاز گردید و هم اکنون در حال پیشرفت ۹۷ درصد بوده و پس از نصب آبنمای ریزشی و تکمیل الباقی ملحقات در آستانه افتتاح می باشد.

باغبان ادامه داد: همانطور که می دانیم این میدان مزین به نام شهید بزرگوار دریادار محمد همتی بوده که در عملیات مروارید با ناوچه پیکان به شهادت رسیدند و دلیرانه در مقابل دشمن ایستادگی نمودند.

وی به المان این میدان اشاره کرد و گفت : طرح المان این میدان به صورت کشتی بوده که با طرح باغچه های کناری آن شبیه حرکت کشتی در آب ها و موج های آن می باشد. در انتهای کشتی دکل ۲۳ متری نصب شده که توسط کابل ها از دکل به کف عرشه کشتی که به صورت بتنی می‌باشد، متصل شده و نمای خاصی به المان داده است. نور پردازی خاصی بر روی المان دکل انجام و تمهیداتی جهت نصب پرچم به مناسبت های مختلف بر روی آن در نظر گرفته شده است.
در دو طرف عرشه نیز آبنمای حرکتی و آبنمای ریزشی نصب می گردد .

مدیر پروژه میدان شهید دریادار همتی در ادامه افزود : عرشه کشتی شامل سه طبقه به صورت بتنی بوده که در طبقه همکف نمایشگاه فرهنگی فصلی بسته به مناسبت ها بوده و طبقات دیگر توسط راه پله جهت انجام فضاهای کافه فرهنگی و نصب تجهیزات کشتی جهت بازدید کنندگان اختصاص داده شده است . بزودی تندیس شهیددریادار همتی نیز در در طبقه دوم نصب می شود.

باغبان خاطر نشان کرد : هم اکنون به دلیل اینکه تاسیسات شهری از جمله لوله های گاز باید از زیر المان تغییر مسیر دهند شرکت گاز با همکاری شهرداری سمنان نسبت به تغییر مسیر آن اقدام نموده است و شاهد افتتاح این پروژه تا چند روز آینده هستیم .