مهار ترافیک شهری با ساخت پارکینگ های مکانیزه

  • ۲۵ دی ۱۳۹۸
  • ۷۵۷ بازدید

شهردار منطقه دو سمنان عنوان کرد:

مهار ترافیک شهری با ساخت پارکینگ های مکانیزه

شهردار منطقه دو سمنان با اشاره به برخی مشکلات این شهر در بحث نبود پارکینگ از تلاش برای رفع همیشگی این معضل شهری در سمنان خبر داد و گفت: مجوز مسکونی بدون پارکینگ داده نمی‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، کورش حصیرباف اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری برای رفع مشکل پارکینگ در برخی محلات شهر ایجاد پارکینگ‌های طبقاتی است که در همین راستا به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم.

وی با بیان اینکه در برخی معابر و خیابان‌های شهر دیگر نمی‌توان کار زیادی انجام داد افزود: به دلیل نبود فضا و زمین مورد نیاز در برخی معابر شهر دیگر نمی‌توان چندان فضای پارکینگ ایجاد کرد البته در این مناطق به دنبال ایجاد پارکینگ‌های طبقاتی هستیم.

حصیرباف ادامه داد: در مناطق جدید حتما یک فضای مناسب برای پارکینگ لحاظ می‌شود ضمن اینکه در حوزه ساخت و ساز نیز به هیچ عنوان مجوز مسکونی صادر نمی‌شود مگر اینکه پارکینگ آن لحاظ شده باشد.

شهردار منطقه دو سمنان از رایزنی با برخی دستگاه‌های اداری و خدمات‌رسان برای ایجاد پارکینگ در جوار این نهادها و دستگاه‌های دولتی و عمومی خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین ارتباط تفاهم نامه‌هایی با برخی دستگاه‌ها و واحدهای دولتی و خدمات‌رسان منعقد شده تا با ایجاد پارکینگ تا حدی از مشکلات شهروندان در بخش بکاهیم به طور مثال با بیمارستان کوثر تفاهمنامه‌ای به امضاء رسیده که طی آن ۲۰۰۰ مترمربع زمین تحویل شهرداری شده تا یک پارکینگ برای مراجعات بزرگترین بیمارستان استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کار احداث این پارکینگ آغاز شده ادامه داد: در حال حاضر در حال انجام زیرسازی‌های این پارکینگ هستیم و بخشی از کار اجرایی پروژه نیز در حال انجام است.

حصیرباف همچنین از برنامه‌ریزی برای ایجاد یک پارکینگ در جوار بیمارستان سینا به عنوان یکی دیگر از بیمارستان‌های پر رفت و آمد مرکز استان خبر داد و افزود: یک قطعه زمین برای ایجاد این پارکینگ در نظر گرفته شده و در تلاشیم با همکاری بیمارستان این پارکینگ را نیز راه‌اندازی کنیم.

این مدیر شهری با بیان اینکه بیمارستان و کلینیک خاتم‌الانبیا (ص) یکی دیگر از گره‌های ترافیکی فاقد پارکینگ مناسب در سمنان است ادامه داد: شهرداری در این بخش نیز آمادگی دارد که اگر سپاه قائم استان به عنوان مالک مجموعه کلینیک خاتم‌الانبیا، همراهی کنند، این گره ترافیکی نیز با ایجاد یک پارکینگ و تسهیل در رفت و آمد مردم و خودروها باز شود.

وی با اذعان به اینکه ایجاد پارکینگ برای شهرداری از اهمیت بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی معابر و خیابان‌های مرکز استان همچون خیابان قدس، قائم و یا برخی معابر قدیمی‌تر دیگر فضای مناسبی برای پیش‌بینی پارکینگ وجود ندارد اما در برخی معابر شهری چنین فضایی وجود دارد و شهرداری می‌کوشد تا با ایجاد پارکینگ‌هایی در بخش‌های مختلف تا حدی به مشکل پارکینگ‌ها در مرکز استان پایان دهد.