مهار آتش سوزی موتور خانه آسانسور در ساختمان مسکونی توسط آتش نشانان

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۵۳ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان خبر داد:

مهار آتش سوزی موتور خانه آسانسور در ساختمان مسکونی توسط آتش نشانان

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان گفت: با تلاش آتش نشانان، آتش سوزی در موتور خانه آسانسور اطفاء شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،رئیس سازمان آتش نشانی سمنان گفت : ساعت ۱۸:۲۴ دقیقه روز گذشته مورخه ۱۴۰۰/۴/۹ با تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ ، مبنی بر مشاهده دود غلیظ از ساختمان ۴ طبقه واقع در کوی فلسطین نبش خیابان دادگستری ،ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه شماره ۲ را جهت بررسی و اطفاء حریق عازم محل حادثه کرد.

اسمعیل پور درباره این حادثه بیان کرد :آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل، شاهد متصاعد شدن دود غلیظ از یک ساختمان چهار طبقه شدند که تقریبا دود حاصل از آتش سوزی نیمی از ساختمان چاهک آسانسور و راهروها و …ساختمان را در برگرفته بود.

وی ادامه داد: با توجه به دود زیاد و احتمال محبوسی ساکنین در آپارتمان و … سریعا درخواست نیروی کمکی شده و ایستگاه شماره پنج نیز به محل حادثه اعزام شد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از اعزام ۳ دستگاه خودرو و ۷ نفر آتش نشان از ایستگاه‌های شماره دو و پنج سازمان خبر داد و گفت: آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده گروه اول با بهره گیری از دستگاه تنفسی به داخل ساختمان رفته و با پیدا کردن کانون حریق که قسمت موتور خانه آسانسور بود اقدام به اطفا حریف و تخلیه دود کردند و گروه دوم نیز افراد محبوس در دود و… در ساختمان را به‌جای امن منتقل کردند.

اسمعیل پور در پایان ضمن اشاره به اینکه علت اصلی وقوع حادثه نیاز به کارشناسی دارد افزود : خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب وارد نشد ولی خسارت مالی زیادی بر جای گذاشت.