معرفی ۸۰ جاذبه شهری سمنان با “چلچلا۲”

  • ۸ فروردین ۱۴۰۱
  • ۲۰۵ بازدید

مدیر گردشگری شهرداری سمنان گفت:

معرفی ۸۰ جاذبه شهری سمنان با “چلچلا۲”

مدیر گردشگری شهرداری سمنان از توزیع نقشه گردشگری سمنان با معرفی ۸۰ جاذبه شهری با نام “چلچلا ۲” خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،محمودرضا دارایی در گفتگو با ایمنا گفت : در طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در قالب برگزاری سلسله برنامه‌های مشارکتی با عنوان «باغ گشت» در مجموع ۶۰ مسیر متفاوت به طول کلی حدود ۱۲۰ کیلومتر و ۸۰ جاذبه شهری پیمایش شد که به سهم خود نقش بسزایی در آشنایی و معرفی فرصت‌های جدید گردش، تفریح و گذران اوقات فراغت برای شهروندان ایفا می کند .

دارایی افزود : در سال ۱۳۹۹ نقشه گردشگری چلچلا با تاکید بر باغ راه های تاریخی و اماکن تاریخی و هویت مند شهر طراحی شد و در حال حاضر نسخه دوم این نقشه با عنوان” چلچلا۲ “، حاوی ۸۰ جاذبه شهری سمنان آماده شده و در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته است .

وی ادامه داد : طراحی نقشه‌ با دقتی بالا و بیان گرافیکی هنری برای راهنمایی و استفاده شهروندان و گردشگران بوده و این مسیرها و نقاط در نقشه می تواند شهر را علاوه بر جاذبه های شاخص تاریخی با اماکن کمتر شناخته شده نیز معرفی کند .

مدیر گردشگری شهرداری سمنان خاطرنشان کرد : این مدیریت با در نظر گرفتن توسعه گردشگری پایدار و تولید محتوای مناسب برای گردشگران،درگاه مجازی به آدرس اینترنتی tourism.semnan.ir ایجاد کرده که بستری مناسب در کنار نرم افزار گردشگری سمنان به نام “پارا” برای معرفی بهتر شهر سمنان است .