معرفی مهردخت های منتخب مسابقه «ریحانه» در سمنان

  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
  • ۶۱۹ بازدید

مشاور شهردار سمنان در امور بانوان بیان کرد:

معرفی مهردخت های منتخب مسابقه «ریحانه» در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مشاور شهردار سمنان در امور بانوان گفت : مسابقه کتابخوانی مجازی «ریحانه» به مناسبت هفته حجاب و عفاف درسطح استان برگزار و پنج برنده آن معرفی شدند.

سمیه قاسمی ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه مطالعه دینی و گسترش و تعمیق شناخت کودکان از حجاب و پوشش و ترغیب و تشویق کودکان به مطالعه آثار ارشمند و ارتقا شاخص کتابخوانی را از جمله اهداف برگزاری این مسابقه فرهنگی برشمرد که برای دختران ۵ تا ۱۰ ساله استان سمنان برگزار شد.

وی کتاب را یکی از بهترین راه های انتقال مفاهیم به کودکان عنوان و تصریح کرد:حجاب و عفاف مقوله مهمی است که باید به زبان ساده و به صورت اصولی به کودکان منتقل شود تا درک درستی از آن داشته باشند .

وی اظهار داشت: از این رو در صدد برآمدیم تا با انتخاب کتاب زیبایی به نام« لینالونا »که یک کتاب فانتزی با تصویر گری زیبا و اثر یک نویسنده فرانسوی است با زبانی ساده بدون استفاده از کلمات قلمبه سلمبه و سنگین مخاطبان کوچک خود را با مقوله حجاب آشناتر کنیم.

مشاور شهردار سمنان خاطر نشان کرد: برای دسترسی آسان تر مخاطب به این کتاب زیبا ، فایل پی دی اف و صوتی این کتاب از سوی امور بانوان شهرداری سمنان تهیه و در فضای مجازی بارگزاری شد تا کودکانی که سواد خواندن و نوشتن ندارند هم بتوانند در این مسابقه شرکت کنند.

قاسمی اظهار داشت: در پایان مدت اعلام شده قرعه کشی از بین پاسخ های صحیح ارسال شده انجام و زهرا صادقی نیا،پرنیا صفا منصوری،فاطمه علیلویی، ترنم قائمی و فاطمه زهرا ملکیان به عنوان برنده معرفی شدند که در مراسمی از آنها تجلیل خواهد شد.