معرفی سیوا به ۴۸۸ شهروند سمنانی در آموزش چهره به چهره

  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
  • ۴۳۴ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

معرفی سیوا به ۴۸۸ شهروند سمنانی در آموزش چهره به چهره

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آشنایی ۴۸۸ شهروند سمنانی با نرم افزار جامع هوشمند سیوا در آموزش چهره به چهره خبر داد.

حمید رضا پیوندی در ادامه آموزش چهره به چهره تفکیک زباله درسطح شهر سمنان ابراز داشت: با پایان پذیرفتن سه مرحله از مراحل آموزش چهره به چهره تفکیک زباله از مبدا، مرحله چهارم با موضوع معرفی نرم افزار سیوا از مسکن مهر آغاز شد.

وی در ادامه افزود: میزان شهروندان آموزش دیده که با نرم افزار هوشمند جمع آوری پسماند خشک از درب منازل و محل کار با نام “نرم افزار سیوا”در هفته اول مردادماه به ” ۴۸۸ ” نفر رسیده و توانسته پیشرفت ۱۰ درصدی مشارکت مردمی را به خود اختصاص دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به شهروندان آموزش دیده در سطح شهر اعلام داشت: روزانه به طور میانگین بیش از ۵الی۱۰ مورد از درخواستهای شهروندی ثبت می شوند و خودرو جهت جمع آوری زباله خشک به درب منازل شهروندان مراجعه می کنند و یازده غرفه بازیافت در سطح شهر صبح ها از ساعت ۸ الی ۱۲:۳۰ و عصرها ۱۶ الی ۱۹:۳۰ آماده دریافت پسماند خشک از شهروندان قانونمدار و دوستدار محیط زیست می باشند.

پیوندی گفت : در آموزش مردادماه مسکن مهر از مسیر هایی که شهروندان تحت آموزش قرار گرفتند: صنعتی ساز مدیران، خودسازان، شهرک اتحاد، شهرک الهیه، میدان استاندارد، خیابان رسانه، خیابان رسالت، شهرک فرهنگیان، خیابان هلال احمر، خیابان حکمت، میدان مطهری، میدان مادر، مسیر های بیمارستان شفا، ۲۰ متری وحدت، شهرک اندیشه، مسکن بلوار کارگر و مسیر های اطراف در دستور کار می باشد.

این مقام مسئول در پایان ضمن یاد آور شدن نقش مردمی در تحکیم آموزش طی درخواست همکاری بیشتر از سوی شهروندان با کارشناس آین سازمان خاطرنشان کرد: همشهریان سمنانی می توانند پس از تفکیک زباله از مبداء در منزل یا محل کار طی ورود به سایت www.siva.semnan.ir یا در سامانه شهرداری سمنان در قسمت میز خدمات با ورود به سامانه سیوا یک مرحله ثبت نام کرده و در ثبت مجدد با نام کاربری و رمز عبور خود درخواست جمع آوری و تحویل پسماند خشک خود را ثبت نمایند تا سفیران‌ پاکیزگی جهت دریافت مراجعه کنند.

شهرداری سمنان با هدف حمایت از محیط زیست و بهبود چرخه مدیریت پسماند،خدمات خود را در بستر فناوری و تکنولوژی نیز ارائه می نماید.به همین منظور باهمکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان مدیریت پسماند نسبت به تهیه نرم افزار در قالب وب و اپلیکیشن تلفن همراه با نام سیوا جهت مدیریت پسماند خشک با هدف ارتقاء فرهنگ جداسازی پسماند خشک وتر اقدام نموده است.

بازیافت،گردشی است به سوی بهره وری زیبایی