معرفی برترین های مسابقه”ایستاده رو به آسمان” در سمنان

  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • ۷۷ بازدید

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت:

معرفی برترین های مسابقه”ایستاده رو به آسمان” در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت: در پی نصب یک المان در شهر که برای بسیاری از مردم این شهر ناشناس بود تصمیم گرفتیم مسابقه عکسی در خصوص این المان برگزار کرده و از مردم بخواهیم علاوه بر ذکر نام این آزاده قهرمان در کنار المان وی یا خودش عکس گرفته و آن را برایمان ارسال کنند.

سمیه قاسمی افزود :در پایان مهلت مقرر برای ارسال آثار ۵۰ شهروند در این مسابقه شرکت کردند که عکس های ۲۰ نفر مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت عکس های مرضیه سادات زرگر و مجید احمدپور به عنوان برتر انتخاب شد و از برترین ها در مراسم پرده برداری رسمی این المان که قرار است به مناسبت ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با مسئولان استانی و شهرستان برگزار شود تجلیل خواهد شد.

آزاده سرافراز سرتیپ یدالله عبدوس متولد سمنان و فارغ التحصیل دانشکده خلبانی نیروی هوایی است و دوره تکمیلی پرواز خود را نیز در آمریکا سپری کرده است و یکی از خلبانان حاضر در عملیات کمان ۹۹ بود که آسمان بغداد را برای صدام تبدیل به جهنم کردند.

سرتیپ خلبان عبدوس آبان ماه ۱۳۵۹ در راه ماموریت به پنجوین مورد اصابت قرار گرفت و به اسارت درآمد و ۱۱ سال از عمر خود را در زندانهای نیروی بعث گذراند و در سال ۱۳۶۹ به کشور بازگشت.

این قهرمان سابقه حضور در ۲۵ عملیات را در کارنامه درخشان خود دارد و یکی از نام آوران نیروی هوایی کشور است.