اجرایی شدن پلاك كوبی کدپستی با طرح و فرمت جدید

  • ۱۴ آبان ۱۳۹۸
  • ۸۹۳ بازدید

پلاك كوبی کدپستی با طرح و فرمت جدید بزودی برای منازل شهروندان سمنانی اجرایی می شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، جلسه هماهنگی پروژه پلاک کوبی کدپستی با حضور نمایندگان اداره پست و مدیران خدمات شهری مناطق دوگانه شهرداری در دفتر خدمات شهری شهرداری سمنان برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان در این جلسه با اعلام اجرایی شدن پروژه پلاک کوبی کدپستی، گفت: با عنایت به لزوم اجرای پروژه نظام ملی آدرس‌گذاری(GNAF) و به روز رسانی نظام ملی نشانی و اطلاعات مکانی در نظر داریم پروژه پلاک کوبی کدپستی با طرح و فرمت جدید پلاک ها که دارای بارکد QR هستند، صورت پذیرد.

جواد نجاریانی هدف از اجراي اين طرح را ايجاد آرامش فكري شهروندان، امنيت و دسترسي سريع به اطلاعات افراد در مكان مشخص عنوان كرد و افزود: شهروندان می توانند با استفاده از نرم افزار بارکدخوان تلفن همراه قسمت مربوطه روی پلاک را اسکن نموده و از طریق آن به سامانه sina.post.ir متصل شوند و اطلاعات خود را مشاهده و ویرایش نمایند و همچنین قابلیت درج هر گونه اطلاعات از جمله کد نوسازی و اطلاعات مربوطه به آن و قبوض آب، برق و گاز را نیز دارد.

وی ادامه داد : دسترسی به نشانی منحصر به فرد استاندارد و مکان مرجع نه تنها می‌تواند مدیریت و ارائه خدمات را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی بهبود بخشد بلکه می‌تواند در انجام بهینه و کارآمد اموری چون مدیریت حمل و نقل و ترافیک، مدیریت بحران، خدمات اورژانسی، مدیریت مرسولات پستی و… نیز مؤثر واقع شود.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان تصریح کرد : ارائه خدمات مطلوب و سریع از جانب سازمانها و نهادهای دولتی،زیبا سازی محیط شهر و یکسان سازی از مزایای دیگر این طرح می باشد.

وی یادآور شد این اقدام کاملا رایگان بوده و هزینه ای بابت آن از شهروندان اخذ نخواهد شد.

شایان ذکر است در طرح نظام ملی آدرس‌گذاری (GNAF) امکان بررسی و صحت‌سنجی آدرس فیزیکی به همراه موقعیت و مختصات جغرافیایی آن مقدور خواهد شد. داشتن اطلاعات درباره اینکه یک خیابان چند باب ساختمان دارد و هر یک از این ساختمان ها چند واحد مسکونی، تجاری، نانوایی، داروخانه، بیمارستان و… را در خود جای داده است افق روشنی برای برنامه ریزی درست پیش روی مسئولان می گشاید.