معابر شهری سمنان مزین به تصاویر شهداء شد.

  • ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
  • ۴۶۱ بازدید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در بهمن ماه:

معابر شهری سمنان مزین به تصاویر شهداء شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: معابر شهری سمنان مزین به تصاویر شهدایی که در بهمن ماه به شهادت رسیده اند شد.

عباس بابایی با اشاره به اینکه تصاویر شهدایی که در هر ماه به شهادت رسیده اند در معابر اصلی شهر اکران می شود تصریح کرد: این طرح در راستای ارج نهادن به جایگاه والای شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سمنان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهداء در واقع بخشی از تاریخ و هویت انقلابی هر شهری هستند، اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با نثار جان خود و با الگو گیری از مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع)، موجب حفظ و احیای فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) شدند، به طوریکه عزت و اقتدار امروز ملت ایران در عرصه های مختلف به خاطر ثمره خون شهدا است.

بابایی نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت را گامی مهم در راستای اعتلای ارزشهای انقلابی و دینی جامعه برشمرد و افزود: آشنایی شهروندان ، به ویژه نسل جوان با سیره و روش زندگی شهداء می تواند گامی موثر در جهت معرفی الگوی مناسب برای این قشر از افراد جامعه باشد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان با تاکید بر اینکه آسایش، آرامش، عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی به برکت خون شهداء و جانفشانی آنان است، خاطرنشان کرد: بزرگداشت شهداء و تجلیل از مقام شامخ آنها در حقیقت بزرگداشت ایمان، عشق، حماسه، شجاعت و کرامت انسانی و باعث تداوم انقلاب اسلامی است.