مطالبات شهرداری بیش از میزان بدهی است

  • ۸ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۳۴ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان:

مطالبات شهرداری بیش از میزان بدهی است

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان با اعلام میزان بدهی و مطالبات شهرداری گفت : مطالبات شهرداری سمنان بیش از میزان بدهی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،علیرضا شربتدار، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت : از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به طور رسمی در شرایط کرونایی قرار گرفتیم و علی رغم پیش بینی های مالی در بودجه سال ۱۳۹۹ ، هزینه های ضدعفونی معابر و تهیه بسته های بهداشتی و دیگر موارد مرتبط با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بر موارد هزینه ایی شهرداری اضافه شد و در این راستا از معدود دستگاه هایی بودیم که بیشترین آسیب را دیدیم.

شربتدار با اشاره به کاهش درآمدهای عمومی شهرداری در دوران کرونا از محل درآمدهای حمل و نقل عمومی ، اجاره مکانهای تجاری و عمومی ، خدمات ورزشی و حتی کاهش عوارض های ساختمانی اضافه کرد : اثرات مخرب ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد و سعی شده تا علی‌رغم تنگناهای مالی ناشی افزایش هزینه‌ها به دلیل شرایط اقتصادی و رکود تورمی موجود ، تکمیل پروژه‌های عمرانی ناتمام مورد تاکید باشد .

معاون شهردار سمنان در ادامه اظهار داشت : بر اساس گزارش تفریغ بودجه و با کسر تسهیلات دریافتی که از محل اوراق تسویه تهاتر خواهد گردید ۱۴۵ میلیارد تومان بدهی ثبت گردیده و از سوی دیگر ۱۷۰ میلیارد تومان از مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی بر اساس تعرفه سالهای گذشته در سامانه دولت به ثبت رسیده که در صورت بروز رسانی ، میزان مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی ، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد شد .

شربتدار با اشاره به اینکه مطالبات شهرداری سمنان بیش از میزان بدهی است ادامه داد : در صورت وصول مطالبات شهرداری ، ضمن پرداخت کلیه مطالبات ، می توان برای ادامه فعالیت های عمرانی شهر برنامه ریزی نمود .

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان در خصوص پرداخت عوارض ساختمانی و خودرو اظهار داشت : در حال حاضر شهروندان سمنانی مشارکت ۱۵ درصدی در پرداخت عوارض نوسازی و ۳۰ درصد در پرداخت عوارض خودرو دارند که مطلوب نیست.