مسجدجامع سمنان با تلاش پاکبانان سمنانی غبارروبی و تنظیف شد

  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۲۳۵ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان؛

مسجدجامع سمنان با تلاش پاکبانان سمنانی غبارروبی و تنظیف شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از شست و شو و ضدعفونی کردن مسجد جامع سمنان توسط نیروهای این سازمان به منظور‌ آماده‌سازی برای بازگشایی خانه‌های خدا خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به کاهش محدودیت های مربوط به حضور اجتماعی مردم در اماکن عمومی از جمله مساجد در روزهای آینده، گفت: با توجه به اینکه احتمال می رود در روزهای آتی شاهد حضور بیشتر شهروندان در مساجد باشیم، ۲۰ نفر از نیروهای سازمان پسماند به همراه یک دستگاه واترجت، تانکر و یک دستگاه نیسان در سه روز متوالی مسجد جامع سمنان را شست و شو و ضدعفونی کردند.

حمیدرضا پیوندی هدف از این اقدام را تامین سلامت شهروندان همزمان با برگزاری نماز های جماعت و بازگشایی مساجد در روزهای آینده دانست و ادامه داد: عملیات تنظیف و شست و شوی مسجد جامع با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از ۱۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده و حضور ۲۰ پاکبان و سه ناظر عالی و ارشد در سازمان پسماند در سه روز متوالی انجام شد.

وی افزود: مسجد جامع سمنان، تنها مسجدی در میان مساجد جامع ایران است که در مقابل محراب آن باغ زیبایی وجود دارد و همین درختان باعث وزش نسیمی خنک در شبستان‌های غربی مسجد می‌شودکه جداره‌سازی باغ مسجد جامع سمنان به مثابه یکی از بنا‌های تاریخی و زیبای شهر سمنان از سوی شهرداری در ماه گذشته انجام شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با اشاره به برنامه های آتی سازمان برای ضدعفونی سایر اماکن تصریح کرد: از آن جا که قرار است در روزهای آتی برخی از بقاع متبرکه بازگشایی شوند، این سازمان آمادگی همکاری جهت پاکسازی و ضدعفونی بقاع متبرکه را دارد.امید است با همیاری و همدلی و رعایت پروتکل های بهداشتی این‌ ویروس را باهم شکست دهیم.